Trwa ładowanie...
d26l205
05-02-2016 12:57

Best skrócił termin zapisów na obligacje serii L2 do 5 lutego

Warszawa, 05.02.2015 (ISBnews) - Popyt na obligacje Best serii L2 o łącznej wartości nominalnej 40 mln zł przekroczył liczbę oferowanych papierów dłużnych pierwszego dnia zapisów i tym samym okres subskrypcji zostaje skrócony do 5 lutego wobec 17 lutego wcześniej, a zapisy złożone 4 i 5 lutego zostaną proporcjonalnie zredukowane, podała spółka.

d26l205
d26l205

W ramach obecnej oferty, Best zaoferował inwestorom detalicznym obligacje o łącznej wartości nominalnej 40 mln zł. Są to obligacje 4-letnie, oprocentowane według stopy zmiennej równej stawce WIBOR 3M powiększonej o marżę w wysokości 3,8% (co stanowi około 5,5% w skali roku w pierwszym okresie odsetkowym). Odsetki będą wypłacane inwestorom co 3 miesiące.

Zapisy na obligacje serii L2, oferowane w ramach publicznej oferty skierowanej do inwestorów detalicznych, ruszyły w czwartek, 4 lutego i tego samego dnia łączna liczba obligacji, na którą zapisali się inwestorzy, przekroczyła liczbę oferowanych papierów. Ostatni dzień przyjmowania zapisów, określony pierwotnie na 17 lutego, zostaje przesunięty na 5 lutego br.

Zgodnie z ostatecznymi warunkami emisji obligacji serii L2, zapisy złożone 4 i 5 lutego zostaną proporcjonalnie zredukowane.

"Bardzo się cieszymy, że już pierwszego dnia zapisów wszystkie oferowane przez nas obligacje detaliczne znalazły właścicieli. Odbieramy to jako dowód zaufania inwestorów do naszej firmy i konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju Grupy Best" - powiedział prezes Bestu Krzysztof Borusowski, cytowany w komunikacie.

d26l205

"Zgodnie z zapowiedziami, planujemy w całości zrealizować uruchomiony w 2014 r. program publicznych emisji obligacji o łącznej wartości do 300 mln zł, w ramach którego będziemy mogli jeszcze zaoferować obligacje o wartości do 50 mln zł. Sukces obecnej emisji pozwala nam z optymizmem podchodzić do tych planów" - dodał prezes.

Oferta obligacji serii L2 jest szóstą emisją realizowaną przez Best w ramach publicznego programu emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej do 300 mln zł. W ramach tego programu spółka przeprowadziła dotychczas emisje o łącznej wartości nominalnej 210 mln zł, z czego trzy serie opiewające łącznie na 130 mln zł skierowane były do inwestorów detalicznych.

Wszystkie wyemitowane w ramach programu obligacje notowane są na Catalyst.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

(ISBnews)

d26l205
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26l205