Trwa ładowanie...
d4kctlt
20-10-2016 15:46

Best TFI kupi od mBanku pakiet wierzytelności wartości nominalnej 334 mln zł

Warszawa, 20.10.2016 (ISBnews) - Best Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) powziął informację o zamiarze przyjęcia przez mBank oferty Best II Niestandaryzowanego Sekurytyzacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego (NS FIZ) na zakup portfela wierzytelności wynikających z czynności bankowych o wartości nominalnej 334 mln zł wg stanu na 31 sierpnia 2016 r. za cenę w wysokości 27,4 mln zł, podał Best.

d4kctlt
d4kctlt

"Czynność powyższa została dokonana zgodnie z procedurą opisaną w ramowej umowie sprzedaży wierzytelności zawartej pomiędzy Funduszem a mBankiem 9 grudnia 2015 r. Jedyną formalnością do nabycia przez fundusz opisanych wyżej wierzytelności jest podpisanie z mBankiem umowy zakupu wierzytelności, której zasadniczą treść i formę określa umowa ramowa" - czytamy w komunikacie.

Fundusz poinformuje osobnym raportem bieżącym o podpisaniu umowy zakupu portfela wierzytelności, podano także.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

(ISBnews)

d4kctlt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kctlt