Trwa ładowanie...
leki refundowane
05-09-2016 10:37

Bezpłatne leki dla seniorów. Minister liczy się ze wzrostem spożycia medykamentów

Do tej pory wielu seniorów nie stać było na zrealizowanie recept. Teraz, gdy są one bezpłatne, ich spożycie może wzrosnąć o 15-20 proc.

Share
Bezpłatne leki dla seniorów. Minister liczy się ze wzrostem spożycia medykamentówŹródło: Fotolia
d2htvp4

O jedną piątą może wzrosnąć spożycie leków przez osoby starsze po wprowadzeniu programu 75+ - szacuje ministerstwo zdrowia. Od 1. września osoby, które ukończyły 75 lat mają prawo do darmowych leków, które są na tak zwanej liście "S".
Szef resortu zdrowia Konstanty Radziwiłł powiedział, że do tej pory wielu seniorów nie stać było na zrealizowanie recept, a ten projekt ma przeciwdziałać niewykupywaniu leków przez pacjentów. Dodał, że w związku z tym o 15-20 procent może wzrosnąć spożycie medykamentów.

Minister Radziwiłł powtórzył, że na liście dla seniorów są tylko te preparaty, które już wcześniej były refundowane. Pacjenci, leczeni dotychczas lekami, na które nie było zniżki, albo przyjmowali witaminy, suplementy diety czy leki bez recepty - nie mogą liczyć na to, że teraz będą one za darmo - dodał.

W tym roku na bezpłatne leki dla seniorów przeznaczono z budżetu państwa 125 milionów złotych. W przyszłym roku ponad pół miliarda. Lista leków dla seniorów będzie aktualizowana co 2 miesiące razem z wykazem leków refundowanych.

d2htvp4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2htvp4
d2htvp4