Bezpłatne parkowanie za 30 zł. Lotnisko Chopina liczy czas co do sekundy

30 zł za 7 minut parkowania. Taką kwotę na paragonie zobaczył warszawski dziennikarz, który zaparkował wczoraj w bezpłatnej strefie „Kiss&Fly” na lotnisku Chopina.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strefy bezpłatnego parkowania na lotniskach budzą wątpliwości także UOKiK, który zapowiedział kontrole.
Strefy bezpłatnego parkowania na lotniskach budzą wątpliwości także UOKiK, który zapowiedział kontrole. (WP.PL)
WP

Mężczyzna opisał historię na Tweeterze. Na lotnisku pojawił się o 13:50, wyjechał o 13:57. Zaparkował w bezpłatnej strefie „Kiss & Fly”. Jakież było jego zdziwienie, gdy na paragonie ujrzał kwotę 30 zł.

Na skargę dziennikarza zareagowało lotnisko, które w odpowiedzi na wpis, zauważa, że z rachunku wynika, że stał 8 minut: „50 była pierwszą minutą, 56 – siódmą, natomiast 57 to już ósma minuta”. Pracownicy zachęcają rozczarowanego Pana Marka, by – jeśli mimo wszystko nadal ma wątpliwości i uważa, że opłata nie należała się – złożył reklamację.

WP

Dziennikarz tłumaczy, że dodatkowe sekundy wynikają z faktu, że szukał w plecaku portfela i karty bankomatowej. Złożył reklamację, a pracownicy lotniska obiecują, że ją rozpatrzą.

Strefy bezpłatnego parkowania na lotniskach budzą wątpliwości także UOKiK, który kilka dni temu zapowiedział w tej sprawie kontrole. Zdaniem urzędu zasady korzystania z nich nie są jasne i dlatego UOKiK sprawdzi, czy nie naruszają reguł konkurencji.

UOKiK sprawdzi sytuację w czterech polskich miastach – w Warszawie, Modlinie, Krakowie i Katowicach.

Zobacz także: Parkowanie pożera pieniądze

WP
WP
WP