Trwa ładowanie...
d3f6jvd
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
bezrobocie w polsce

Bezrobotni wybierają szarą strefę. Nie interesują ich "śmieciowe umowy"

Wielu bezrobotnych nie godzi się na oferty pracy na tzw. śmieciówkach, odrzucając propozycje urzędu zatrudnienia i tym samym wybierając utratę statusu bezrobotnego - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bezrobotni wybierają szarą strefę. Nie interesują ich "śmieciowe umowy"
(Fot: Miłosz poloch / Reporter)
d3f6jvd

Wielu bezrobotnych nie godzi się na oferty pracy na tak zwanych śmieciówkach, odrzucając propozycje urzędu zatrudnienia i tym samym wybierając utratę statusu bezrobotnego - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

70-80 procent ofert nie przekracza minimalnej płacy, czyli 1750 złotych brutto. W lipcu urzędy pracy wykreśliły z rejestru bezrobotnych 9,8 tys. osób, które nie przyjęły oferty pracy. To niemal dwukrotnie więcej niż przed rokiem.

Zdaniem cytowanych przez gazetę ekspertów, ten stan rzeczy częściowo wynika z poprawy sytuacji gospodarczej kraju - łatwiej jest znaleźć prace na wolnym rynku. Część tych osób wybiera pracę w szarej strefie.

d3f6jvd

Zobacz także: * *Walka z bezrobociem kosztuje nas tyle, co wartość 400 km autostrad


d3f6jvd

Podziel się opinią

Share
d3f6jvd
d3f6jvd