Trwa ładowanie...
d1rh6t0

BGK ma 100 mln euro pożyczki z niemieckiego KfW na wspieranie MŚP

Warszawa, 11.02.2015 (ISBnews) - Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) podpisał z niemieckim bankiem rozwoju KfW umowę pożyczki globalnej o wartości 100 mln euro. Środki wkrótce trafią do polskich przedsiębiorców z sektora MŚP w postaci kredytów inwestycyjnych, podał BGK. Dzisiejsza umowa została zawarta w ramach strategicznej współpracy, rozwijanej pomiędzy KfW i BGK.

Share
d1rh6t0

"Pożyczka globalna z KfW z przeznaczeniem na finansowanie sektora MŚP wpisuje się w naszą misję wspierania rozwoju gospodarczego i społecznego kraju. Dodatkowe 100 mln euro będzie miało pozytywny wpływ na utrzymanie tempa inwestycji małych i średnich firm. Te środki uzupełnią naszą dotychczasową ofertę dla MŚP - gwarancje de minimis, finansowanie udostępniane w ramach programu JEREMIE czy pożyczki na założenie pierwszego biznesu. Cieszymy się, że współpraca z europejskimi partnerami pomaga nam jeszcze lepiej realizować naszą misję jako banku rozwoju" - powiedział prezes BGK Dariusz Kacprzyk, cytowany w komunikacie.

Finansowanie trafi do polskich firm w postaci długoterminowych kredytów inwestycyjnych, udzielanych poprzez sieć oddziałów BGK. Warunki pożyczki globalnej KfW nie narzucają maksymalnej kwoty kredytu, podano również.

KfW to największy w Europie krajowy bank rozwoju o sumie aktywów wynoszącej prawie 465 mld euro i rocznym wolumenie finansowania ponad 70 mld euro. KfW dostarcza finansowania małym i średnim przedsiębiorstwom, instytucjom publicznym oraz klientom indywidualnym na rynku niemieckim, a także wspiera eksport i inwestycje na rynkach trzecich.

Bank Gospodarstwa Krajowego realizuje działania polegające na wspieraniu ważnych dla Polski projektów inwestycyjnych. Jako jeden z dwóch filarów programu "Inwestycje polskie" udziela przedsiębiorstwom finansowania dłużnego na warunkach rynkowych.

(ISBnews)

d1rh6t0

Podziel się opinią

Share
d1rh6t0
d1rh6t0