Trwa ładowanie...
dbi86bz

BGK poszerzy ofertę Funduszu Mieszkań na Wynajem o drugi budynek w Warszawie

Warszawa, 09.03.2016 (ISBnews) - Kolejną inwestycją Funduszu Mieszkań na Wynajem, zarządzanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK), będzie budynek na 97 lokali mieszkalnych w Warszawie w dzielnicy Mokotów, podał Fundusz. Obiekt zostanie udostępniony najemcom na przełomie I/ II kwartału 2017 r.

Share
dbi86bz

"W ramach inwestycji przy ulicy Samochodowej 2 powstanie nowoczesny budynek z 97 lokalami mieszkalnymi, 19 biurowymi, 3 usługowymi oraz 2-poziomowym parkingiem podziemnym z 133 miejscami postojowymi. W budynku znajdzie się 8 mieszkań jednopokojowych, 61 dwupokojowych, 26 trzypokojowych oraz 2 czteropokojowe. [...] Struktura budynku ze znaczną przewagą mieszkań dwupokojowych, wynika z zapotrzebowania rynkowego na tego typu lokale na warszawskim Mokotowie" - czytamy w komunikacie.

Budowa rozpoczęła się w lipcu 2015 r. i powinna zakończyć się w I kw. 2017 r. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Budner.

"Atrakcyjna lokalizacja to główny atut naszej nowej inwestycji, położonej w samym sercu Mokotowa, w bliskim sąsiedztwie Galerii Mokotów, Pól Mokotowskich oraz stacji metra: Wierzbno i Wilanowska. Nasza oferta to optymalna propozycja dla osób pracujących w pobliskich biurowcach, to dla nich możliwość efektywnego zarządzania własnym czasem, poprzez znaczne jego zaoszczędzenie na dojazdach do pracy" - powiedział prezes zarządu BGK Nieruchomości Ryszard Słowiński, cytowany w komunikacie.

dbi86bz

W grudniu ub.r. Fundusz poinformował, że w I kw. 2017 r. udostępni najemcom budynek na 229 lokali w warszawskiej dzielnicy Bielany.

Fundusz Mieszkań na Wynajem jest komercyjnym przedsięwzięciem Banku Gospodarstwa Krajowego. To przedsięwzięcie najmu instytucjonalnego, mające na celu zwiększenie udziału w rynku mieszkań na wynajem, poprawienie mobilności Polaków oraz poszerzenie oferty atrakcyjnych jakościowo mieszkań do wynajęcia w największych aglomeracjach. Jest ono realizowane całkowicie na zasadach rynkowych w oparciu o ustawę o funduszach inwestycyjnych. BGK powołał dwie spółki w celu realizacji jego zamierzeń: TFI BGK, które zarządza funduszem i BGK Nieruchomości, która zarządza portfelem aktywów i inwestycjami funduszu. Aktualnie Fundusz Mieszkań na Wynajem posiada w swojej ofercie mieszkania w Poznaniu, Piasecznie i Gdańsku. Kolejne zaplanowane do oddania lokalizacje to: Kraków, Wrocław, Katowice i Warszawa.

(ISBnews)

dbi86bz

Podziel się opinią

Share
dbi86bz
dbi86bz