Trwa ładowanie...
d9g3yuu
d9g3yuu

BGK pozyskał kolejne środki na program gwarancji de minimis

Warszawa, 02.12.2016 (ISBnews) - Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) uruchamia środki ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, które pozwolą wygenerować akcję kredytową dla firm o wartości ok. 145 mln zł w ramach programu gwarancji de minimis, podał bank.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d9g3yuu

"Przekazane w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy środki pozwolą na zwiększenie efektów wsparcia sektora MŚP w dostępie do zewnętrznych źródeł finansowania, ze szczególnym uwzględnieniem MŚP mających siedzibę w czterech województwach: lubelskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim" - czytamy w komunikacie.

Kwota, którą pozyskał BGK, pozwoli udzielić do końca 2016 roku gwarancji o łącznej wartości ponad 87 mln zł i wygeneruje akcję kredytową w wysokości ok. 145 mln zł. Pula środków może zostać zwiększona w nadchodzących latach w zależności od dalszych priorytetów projektu, podano także.

Gwarancje udzielane będą w oparciu o program gwarancji de minimis w ramach umów portfelowych zawartych z bankami kredytującymi. Oferowane gwarancje, o maksymalnej wartości do 3,5 mln zł, zabezpieczają do 60% kapitału kredytu udzielanego zgodnie z zasadami obowiązującymi w bankach kredytujących. Produkt ten trafi do tych przedsiębiorców z sektora MŚP, którzy mają problem z dostępem do zewnętrznych źródeł finansowania lub szukają wygodnej i taniej formy zabezpieczenia kredytu.

d9g3yuu

"Projekt finansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, mającego na celu zmniejszenie różnic społeczno-gospodarczych pomiędzy Polską a lepiej rozwiniętymi państwami UE, a w Polsce - pomiędzy słabiej, a lepiej rozwiniętymi regionami" - czytamy dalej.

Stronami umowy dotyczącej realizacji projektu zatytułowanego "Poprawa otoczenia biznesu i dostępu do finansowania małych i średnich przedsiębiorstw" w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy są: Bank Gospodarstwa Krajowego, Skarb Państwa reprezentowany przez Ministra Rozwoju i Finansów oraz Krajowy Fundusz Kapitałowy SA, podano także.

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski. Rozwija systemy poręczeń i gwarancji mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań. Zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Jest instytucją wiodącą w procesie konsolidacji finansów publicznych.

(ISBnews)

d9g3yuu

Podziel się opinią

Share
d9g3yuu
d9g3yuu