Trwa ładowanie...
djmd3v3
05-07-2016 12:51

BGK wstrzymał przyjmowanie wniosków w MdM z limitu na 2017 r.

Warszawa, 05.07.2016 (ISBnews) - Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) wstrzymał dziś przyjmowanie wniosków z limitu 2017 r. w ramach rządowego programu "Mieszkanie dla Młodych", podała instytucja.

Share
djmd3v3

"Limit, który został określony przez ustawodawcę na 2017 r. został wykorzystany w 50%. Łączna kwota finansowego wsparcia wynikająca z wniosków nabywców o dofinansowanie wkładu własnego, przekazanych przez banki kredytujące do Banku Gospodarstwa Krajowego, z planowanym terminem wypłaty środków w 2017 r. wynosi już 373 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Wznowienie przyjmowania wniosków nabywców o dofinansowanie wkładu własnego z terminem wypłaty finansowego wsparcia w przyszłym roku nastąpi od 1 stycznia 2017 r.

"Nabywcy w dalszym ciągu mogą składać wnioski, dla których wypłata dofinansowania wkładu własnego nastąpi w 2018 r. Limit środków przewidziany na 2018 r. to 762 mln zł. Nabywcy do 1 stycznia 2018 r. mogą wnioskować o dofinansowanie wyłącznie do dnia, w którym łączna kwota wynikająca z wniosków przekazanych przez banki kredytujące do BGK osiągnie równowartość 50% kwoty limitu środków, tj. 381 mln zł" - czytamy dalej.

Realizację rządowego programu "Mieszkanie dla młodych" przewidziano na pięć lat - od 2014 do 2018 roku. Ustawa z 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi przewiduje w każdym roku inny limit środków na wypłatę bezzwrotnego wsparcia.

djmd3v3

"Mieszkanie dla Młodych" to prorodzinny program rządowy, który wspiera młodych Polaków w zakupie pierwszego mieszkania oraz małżeństwa i osoby samotnie wychowujące co najmniej 3 dzieci w zakupie mieszkania, które zaspokoi ich większe potrzeby mieszkaniowe. Obsługą finansową programu zajmuje się Bank Gospodarstwa Krajowego, którego rolą jest wspieranie społecznego i gospodarczego rozwoju kraju. Wcześniej BGK zapewniał obsługę programu "Rodzina na swoim", który pomógł ponad 190 tysiącom Polaków nabyć mieszkanie na własność.

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski. Rozwija systemy poręczeń i gwarancji mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości i angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań. BGK zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Jest instytucją wiodącą w procesie konsolidacji finansów publicznych.

(ISBnews)

djmd3v3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djmd3v3
djmd3v3