Trwa ładowanie...
dlvsti6

BGŻ podtrzymuje wniosek o przyjęcie uchwały ws. połączenia z BNP Paribas Polska

Warszawa, 17.02.2015 (ISBnews) - Przesłanki ekonomiczne stojące za decyzją o połączeniu Banku Gospodarki Żywnościowej (BGŻ) i BNP Paribas Bank Polska, określone w sprawozdaniu z października ub. roku pozostają aktualne. Zarząd BGŻ podtrzymuje swój wniosek o przyjęcie uchwały o połączeniu zgodnej z projektem podczas NWZ zaplanowanego na 25 lutego, poinformował BGŻ.

Share
dlvsti6

?Zarząd Banku Gospodarki Żywnościowej S.A. z siedzibą w Warszawie w związku z planowanym połączeniem Banku BGŻ z BNP Paribas Bank Polska S.A. z siedzibą w Warszawie oraz nadzwyczajnym walnym zgromadzeniem Banku BGŻ zwołanym na dzień 25 lutego 2015 r., na którym zaplanowano głosowanie nad uchwałą w sprawie Połączenia (?) wyraża swoją pozytywną opinię o Połączeniu i informuje, że przesłanki ekonomiczne stojące za decyzją o Połączeniu, określone w ?sprawozdaniu zarządu z dnia 10 października 2014 r. sporządzonym (?) uzasadniającym połączenie Banku Gospodarki Żywnościowej Spółka Akcyjna i BNP Paribas Bank Polska Spółka Akcyjna"(?) pozostają aktualne" - czytamy w komunikacie.

?W związku z tym, zarząd Banku BGŻ podtrzymuje swój wniosek o przyjęcie przez nadzwyczajne walne zgromadzenie banku BGŻ uchwały o Połączeniu zgodnej z jej projektem załączonym do raportu bieżącego nr 3/2015 z dnia 23 stycznia 2015 r. w sprawie zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia na dzień 25 lutego 2015 r."- czytamy także.

W związku z połączeniem, akcjonariusze zdecydują o podwyższeniu kapitału zakładowego banku z kwoty 56.138.764 zł do kwoty 84.238.318 zł w drodze emisji 28.099.554 akcji zwykłych na okaziciela serii I, o łącznej wartości nominalnej 28.099.554 zł. Akcje te zostaną przyznane akcjonariuszom BNP Paribas Polska.

dlvsti6

Walne zgromadzenie zatwierdzi także zmiany w statucie banku, wprowadzając zmianę nazwy z Bank Gospodarki Żywnościowej SA na Bank BGŻ BNP Paribas SA.

Na początku grudnia 2013 roku grupa BNP Paribas i grupa Rabobank ogłosiły podpisanie umowy dotyczącej przejęcia pakietu 98,5% akcji BGŻ za kwotę 4,2 mld zł.

BGŻ jest uniwersalnym bankiem komercyjnym od lat zajmującym miejsce wśród największych banków w Polsce. Specjalizuje się w finansowaniu rolnictwa, gospodarki żywnościowej oraz infrastruktury regionalnej.

BNP Paribas Bank Polska należy do grupy BNP Paribas, wiodącej europejskiej instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. Grupa BNP Paribas prowadzi działalność w zakresie m.in. bankowości detalicznej, korporacyjnej, inwestycyjnej oraz zarządzania aktywami i majątkiem.

(ISBnews)

dlvsti6

Podziel się opinią

Share
dlvsti6
dlvsti6