Trwa ładowanie...
d3xwvmd
11-04-2016 09:00

BIEC: BOP spadł do 195,4 pkt, popyt na pracę wciąż ograniczona sezonowo

Warszawa, 11.04.2016 (ISBnews) - Barometr Ofert Pracy (BOP) - wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ofert pracy - spadł o 4,5 pkt m/m i wyniósł 195,4 pkt w marcu, podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). Wskaźnik ten spadł po raz trzeci z rzędu.

d3xwvmd
d3xwvmd

"W marcu odnotowaliśmy trzeci z rzędu spadek Barometru, po okresie dynamicznego wzrostu w ubiegłym roku.
Jednak nie we wszystkich województwach liczba ofert pracy była ograniczana. Marzec był miesiącem, w którym klimat sezonowy wciąż negatywnie oddziaływał na zapotrzebowanie na nowych pracowników. Stopa bezrobocia rejestrowanego, po wyłączeniu fluktuacji sezonowych, w ostatnich miesiącach spadała nieco wolniej niż w okresie poprzednim" - czytamy w raporcie.

W marcu 2016 r. wzrost liczby ofert pracy oferowanych w internecie wystąpił w woj. podkarpackim, małopolskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim i dolnośląskim. Największe zapotrzebowanie na pracowników w marcu obserwowano w przypadku absolwentów nauk ścisłych, nieco mniejsze - w sektorze nauk społecznych, a najmniejsze - w przypadku usług. Wzrosła liczba ofert dla pracowników fizycznych. Dynamicznie wzrasta również liczba ofert dla kontrolerów jakości - zawodu będącego jednym z liderów polskiego rynku ofert pracy, podało także Biuro.

Barometr Ofert Pracy powstaje na podstawie ogłaszanych w internecie ofert pracy przy współpracy Katedry Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

(ISBnews)

d3xwvmd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xwvmd