Trwa ładowanie...
d2i6bcm
10-02-2016 09:33

BIEC: BOP spadł w styczniu po raz pierwszy od lipca ub. r.

Warszawa, 10.02.2016 (ISBnews) - Barometr Ofert Pracy (BOP), wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ofert pracy, spadł o 3 pkt m/m i wyniósł 209,7 pkt w styczniu, podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). Barometr spadł po raz pierwszy od lipca ub. r. 

d2i6bcm
d2i6bcm

"Miniony rok przyniósł znaczny wzrost liczby ogłaszanych w internecie wakatów. Styczeń był miesiącem odpoczynku przedsiębiorców, po okresie wysokiej dynamiki napływu ofert pracy. Póki co obserwowana korekta wzrostowej tendencji jest słaba i jednorazowa. Warunki sezonowe wciąż negatywnie oddziałują na rynek pracy, jednak poza nimi stopa bezrobocia nieznacznie spadła" - czytamy w raporcie.

W styczniu 2016 r. największy spadek liczby ofert pracy wystąpił w woj. dolnośląskim i łódzkim. Jednakże do ubiegłorocznego ożywienia na rynku wolnych miejsc pracy w największym stopniu przyczyniły się właśnie te regiony. Najwyższy wzrost miejsc pracy odnotowano w woj. warmińsko-mazurskim, podlaskim i kujawsko-pomorskim, podało także Biuro.

"Koniunktura gospodarcza wciąż sprzyja rynkowi wolnych miejsc pracy. Wskazuje na to zarówno pozycja, jak i kierunek wskazówki zegara rynku ofert pracy. Przyczynia się do tego wysoka dynamika produkcji przemysłowej oraz handlu. Sprzedaż produkcji jest natomiast na nieco niższym poziomie niż przed rokiem w budownictwie. W większości sektorów gospodarki zatrudnienie wzrasta" - czytamy dalej.

Barometr Ofert Pracy powstaje na podstawie ogłaszanych w internecie ofert pracy przy współpracy Katedry Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

(ISBnews)

d2i6bcm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i6bcm