Trwa ładowanie...
dx6dh0t
21-11-2016 08:55

BIEC: Wskaźnik Dobrobytu spadł o blisko 1 pkt m/m w listopadzie

Warszawa, 19.10.2016 (ISBnews) - Wskaźnik Dobrobytu - odzwierciedlający ekonomiczną kondycję polskiego społeczeństwa - spadł o blisko 1 pkt m/m w listopadzie br., podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC) w raporcie.

dx6dh0t

"Był to kolejny, już trzeci z rzędu miesiąc zmniejszania się jego wartości, przy czym spadek z listopada był znacznie silniejszy od tego z października i września br. Przyczyniło się do tego głównie ograniczenie tempa wzrostu wynagrodzeń. Rosną one obecnie w tempie 3,5% w skali roku, podczas gdy w okresie od kwietnia do sierpnia br. tempo to przekraczało 5%" - czytamy w raporcie.

BIEC zwraca uwagę, że nieco wolniej niż w minionych miesiącach tego roku przybywa osób pracujących.

"Zarówno ograniczenie tempa wzrostu płac, jak i niższa dynamika zatrudniania są wyrazem pogarszającej się koniunktury w gospodarce. To z kolei przekłada się na kondycję ekonomiczną przeciętnego Kowalskiego. Należy spodziewać się, że przejście gospodarki ze stanu deflacji do inflacji, czego należy spodziewać się w najbliższych miesiącach, znacząco zintensyfikuje proces pogarszania się ekonomicznej kondycji Polaków" - czytamy dalej.

(ISBnews)

dx6dh0t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx6dh0t