ycipk-4bi7ty

Biedronka. Kolejki dają się we znaki. Sieć ma pomysł, jak je skrócić

Biedronka ruszyła z testami skanerów kart lojalnościowych "Moja Biedronka" - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sieć sklepów Biedronka testuje nowe rozwiązania w wybranych sklepach
Sieć sklepów Biedronka testuje nowe rozwiązania w wybranych sklepach (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
ycipk-4bi7ty

Skanery umożliwiają klientom sczytywanie kart lojalnościowych z ekranów smartfonów. Jak mówił w rozmowie z portalem Krzysztof Rys, kierownik sekcji infrastruktury IT w Biedronce, z aplikacji gromadzących wirtualne wersje tych kart korzysta coraz więcej klientów sieci. Jak dodał, w czytnikach można też skanować tradycyjne wersje kart.

- Po trzech miesiącach od wprowadzenia tej innowacji ze skanerów korzysta ok. 80 proc. klientów. Wstępne analizy prowadzonych testów wskazują także, że czytniki skracają czas transakcji: samodzielne skanowanie kart przez klientów pozwala kasjerom zająć się skanowaniem produktów, w konsekwencji czego skracają się kolejki do kas - tłumaczy przedstawiciel Biedronki, w rozmowie z Wiadomościami Handlowymi.

Biedronka testuje skanery w czterech placówkach swojej sieci. Decyzja o rozszerzeniu sklepów z czytnikami nie została jeszcze podjęta.

ycipk-4bi7ty

Inną nowością są m.in. kasy samoobsługowe w niektórych placówkach sieci, dodają Wiadomości Handlowe. O innym rozwiązaniu - z tych "tradycyjnych" - media pisały już wcześniej. Chodzi o lady sklepowe wprowadzone w wybranych placówkach.

Obejrzyj także: Wielka afera w Łebie. Wszystko przez… biedronkobusa

Biedronka rozwija się dynamicznie. Czerwiec zakończyła ze stanem 2916 sklepów. W pierwszym półroczu uruchomiła 27 nowych sklepów, a zamknęła 11 starszych, co znaczy że urosła o 16 placówek.

ycipk-4bi7ty

Najprawdopodobniej na jesieni tego roku Biedronka otworzy swój sklep numer 3000. - To będzie kamień milowy w rozwoju Grupy Jeronimo Martins - podkreślał na początku roku Pedro Soares Dos Santos, prezes i dyrektor generalny Jeronimo Martins.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4bi7ty

ycipk-4bi7ty
ycipk-4bi7ty