Trwa ładowanie...
d2st7ya
handel
29-01-2009 09:43

Biedronka odwoła się od wyroku sądu

Jeronimo Martins Dystrybucja, właściciel sieci dyskontów Biedronka, nie zgadza się z wyrokiem sądu drugiej instancji z Lublina i złoży wniosek o kasację do Sądu Najwyższego.

d2st7ya
d2st7ya

Jeronimo Martins Dystrybucja (JMD) nadal twierdzi, że naruszone zostało jego dobre imię i podtrzymuje zarzuty przeciwko Edwardowi Gollentowi i jego Stowarzyszeniu Poszkodowanych przez Wielkie Sieci Handlowe. Od wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie zostanie złożona skarga kasacyjna do Sądu Najwyższego, poinformował JMD.

Złożenie pozwu przez JMD było wynikiem nieprawdziwych i krzywdzących stwierdzeń, zawartych przez pozwanego w wywiadzie dla "Kuriera Lubelskiego" w 2005 r. Pozew obejmował początkowo tylko p. Gollenta. Ponieważ pan Gollent wskazywał, że działał nie tylko w imieniu swoim, a jako przewodniczący Stowarzyszenia, pozew został rozszerzony także na tę organizację" - napisano w oświadczeniu JMD, które domaga się zapłaty 100 000 zł na rzecz "Caritas Polska" i przeprosin.

"Pragniemy zaznaczyć, że pracownicy Biedronki mają możliwość informowania centrali firmy o wszelkich nieprawidłowościach, a rygorystyczny monitoring przestrzegania praw pracowniczych jest gwarancją, że incydenty, do których dochodziło kilka lat temu, nie mają miejsca" - zaznacza JMD.

Autor: JS

d2st7ya
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2st7ya