Trwa ładowanie...
d2yibko
09-03-2016 10:37

BIK Indeks Popytu na Kredyty Konsumpcyjne wyniósł -3,8% w lutym

Warszawa, 09.03.2016 (ISBnews) - Wartość Indeksu Popytu na Kredyty Konsumpcyjne, który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów konsumpcyjnych, wyniosła minus 3,8% w lutym 2016 r. Oznacza to, że w ub. miesiącu w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty konsumpcyjne na kwotę niższą o 3,8% w porównaniu z lutym 2015 r., podało Biuro Informacji Kredytowej (BIK). Miesiąc wcześniej wartość indeksu wyniosła minus 4,2%.

d2yibko
d2yibko

"W lutym wartość wnioskowanych kredytów konsumpcyjnych, w przeliczeniu na dzień roboczy, była niższa o 3,8% niż rok wcześniej. Z mniejszą wartością wnioskowanych kredytów konsumpcyjnych, w porównaniu do analogicznego miesiąca rok wcześniej, mamy do czynienia od października 2015r. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że w lutym br. mieliśmy jeden dzień roboczy więcej niż rok wcześniej, to wartość udzielonych kredytów konsumpcyjnych mogła być porównywalna do ubiegłego roku"- powiedział ekspert Biura Informacji Kredytowej Sławomir Grzybek, cytowany w komunikacie.

Kredyty konsumpcyjne to łącznie: kredyty gotówkowe, kredyty ratalne, karty kredytowe oraz limity kredytowe.

Wskaźnik BIK Indeks - PKK obliczany jest w przeliczeniu na dzień roboczy, po wyłączeniu zapytań kredytowych na kwoty powyżej 200 tys. zł oraz zapytań powtórzonych od tego samego klienta w ostatnich 30 dniach.

(ISBnews)

d2yibko
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yibko