Trwa ładowanie...
d2rb6gm

BIK Indeks Popytu na Kredyty Konsumpcyjne wyniósł -4,2 % w styczniu

Warszawa, 05.02.2016 (ISBnews) - Wartość Indeksu Popytu na Kredyty Konsumpcyjne, który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów konsumpcyjnych, wyniosła minus 4,2% w styczniu 2016 r. Oznacza to, że w ub. miesiącu w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty konsumpcyjne na kwotę niższą o 4,2% w porównaniu ze styczniem 2015 r., podało Biuro Informacji Kredytowej (BIK). Miesiąc wcześniej wartość indeksu wyniosła minus 6,3%.

Share
d2rb6gm

"Styczeń był kolejnym miesiącem, w którym wartość wnioskowanych kredytów konsumpcyjnych, w przeliczeniu na dzień roboczy, była niższa niż rok wcześniej. Z mniejszą wartością wnioskowanych kredytów konsumpcyjnych mamy do czynienia od października 2015 r. Dodatkowo, w styczniu br. mieliśmy w kalendarzu mniejszą liczbę dni roboczych niż rok wcześniej, tak więc spodziewamy się, że wartość udzielonych kredytów konsumpcyjnych w ubiegłym miesiącu była wyraźnie niższa niż rok wcześniej"- powiedział ekspert Biura Informacji Kredytowej Sławomir Grzybek, cytowany w komunikacie.

Kredyty konsumpcyjne to łącznie: kredyty gotówkowe, kredyty ratalne, karty kredytowe oraz limity kredytowe.

Wskaźnik BIK Indeks - PKK obliczany jest w przeliczeniu na dzień roboczy, po wyłączeniu zapytań kredytowych na kwoty powyżej 200 tys. zł oraz zapytań powtórzonych od tego samego klienta w ostatnich 30 dniach.

(ISBnews)

d2rb6gm

Podziel się opinią

Share
d2rb6gm
d2rb6gm