Trwa ładowanie...
d452qsj

Bikershop Finanse przydzielił obligacje na 5 mln zł, prawie 20% nadsubskrypcji

Warszawa, 29.11.2016 (ISBnews) - Bikershop Finanse S.A. - spółka zależna założona przez Bikershop sp. z o. o. sp. k. - przydzieliła 5 000 obligacji o łącznej wartości emisyjnej 5 mln zł realizując w 100% założony cel, podała spółka. Łączna wartość zapisów złożonych przez inwestorów w trakcie oferty publicznej wyniosła 5,94 mln zł, co oznacza nadsubskrypcję na poziomie prawie 20%.

Share
d452qsj

Bikershop Finanse oferowała roczne obligacje serii A, o wartości nominalnej 1000 zł każda, z oprocentowaniem stałym wynoszącym 8,8% w skali roku i odsetkami wypłacanymi kwartalnie. Zabezpieczeniem emitowanych obligacji jest sprzęt znajdujący się na magazynach spółki Bikershop sp. z o. o. sp. k. o wartości min. 150% wartości emisji. Inwestorzy mogli zapisywać się na obligacje do 24 listopada.

"Bardzo się cieszymy, że udało nam się zakończyć ofertę publiczną takim sukcesem. Dziękuję inwestorom za zaufanie i wiarę w nasz model biznesowy. Środki pozyskane dzięki emisji przeznaczymy na zwiększenie skali naszej działalności. Jestem przekonany, że oferta obligacji serii A otwiera przed Bikershop nowe możliwości, w tym na rynku kapitałowym" - powiedział Stanisław Kwiecień, prezes Bikershop Finanse S.A. oraz Bikershop sp. z o. o. sp. k., cytowany w komunikacie.

Oferującym obligacje w ofercie publicznej Bikershop Finanse był Polski Dom Maklerski.

Bikershop to polski dystrybutor sprzętu sportowego, akcesoriów oraz odzieży sportowej, produkowanych przez światowych producentów rowerowych, narciarskich, snowboardowych oraz triathlonowych. W 2015 r. spółka osiągnęła przychody w wysokości 111,5 mln zł i wypracowała zysk netto na poziomie 5,4 mln zł. Prognozy na cały 2016 przewidują osiągnięcie 160 mln zł przychodów przy 7,5 mln zł zysku netto.

(ISBnews)

d452qsj

Podziel się opinią

Share
d452qsj
d452qsj