Trwa ładowanie...

Bilet i gazetę kupisz w nowoczesnej bryle Ruchu

Znane z miejskiego krajobrazu kioski "Ruchu" zmienią się nie do poznania. Wkrótce stare obiekty systematycznie zastępowane będą nowymi bryłami. Nowością będzie nie tylko otwarta ekspozycja, częściowa samoobsługa, ale i nowe logo sieci. Za zmianami stoją setki milionów złotych.

Bilet i gazetę kupisz w nowoczesnej bryle RuchuŹródło: Alina Zienowicz, Wikipedia, lic. CC
d8aovwp
d8aovwp

Znane z miejskiego krajobrazu kioski "Ruchu" zmienią się nie do poznania. Wkrótce stare obiekty systematycznie zastępowane będą nowymi bryłami. Nowością ma być nie tylko otwarta ekspozycja, częściowa samoobsługa, ale i nowe logo sieci. Za zmianami stoją setki milionów złotych.

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, w nowych kioskach Ruchu, oprócz zmienionej formy sprzedaży, pojawią się ekspresy do parzenia kawy, a także możliwość realizacji niektórych usług płatniczych i kurierskich.

- Zapewnienie atrakcyjnej i uporządkowanej ekspozycji prasy i produktów sprzedawanych w kiosku przyczyni się do wzrostu biznesu dla nas i naszych partnerów. Naszym celem jest bycie liderem małego formatu w Polsce - mówi Wojciech Heydel, prezes zarządu RUCH SA.

Dotychczasowe zielono-żółte lub biało-żółte kioski Ruchu będą etapami wymieniane na nowe. Ich kolorystyka ma być neutralna dla klientów, dzięki czemu większą uwagę zwracać będą na eksponowane produkty. Zmienia się również logo, które z pisanego żółtymi drukowanymi literami na zielonym tle zmieni się na jaskrawe z niebieską kropką. Celem tej zmiany jest wzmocnienie rozpoznawalności kiosków należących do sieci Ruch.

Tak wyglądać będzie nowe logo sieci Ruch SA
Źródło: Tak wyglądać będzie nowe logo sieci Ruch SA

- Rozpoczynamy zakrojony na terenie całej Polski proces wymiany kiosków na nowoczesne punkty sprzedaży. Docelowo planujemy wydać 160 mln złotych na inwestycji w sektor detaliczny. Spółka wprowadza również zintegrowany system informatyczny monitorujący sprzedaż, który pozwoli na lepsze zarządzanie produktami i cenami. Koszt jego zakupu i wdrożenie wyniesie 55 mln złotych do końca 2011 roku - wylicza Anna Walczowska, członek zarządu ds. marketingu i sprzedaży detalicznej RUCH SA.

Ruch działa na rynku od 1918 roku. Jego udział w rynku kolportażu prasy sięga prawie 40 proc. Spółka dostarcza prasę do 26 tys. punktów, dodatkowo obsługuje 6 tys. własnych kiosków.

d8aovwp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8aovwp