Bilfinger Mars Offshore ma ok. 25 mln euro dofinansowania na zakład w Szczecinie

Warszawa, 16.03.2015 (ISBnews) - Komisja Europejska (KE) zatwierdziła blisko 25 mln euro dofinansowania dla budowy fabryki fundamentów morskich elektrowni wiatrowych w Szczecinie, realizowanej przez Bilfinger Mars Offshore, podała spółka.

16.03.2015 | aktual.: 16.03.2015 13:38

"Przekazana przez spółkę dokumentacja projektu została pozytywnie oceniona przez ekspertów Komisji Europejskiej i świadczy o tym, że jest on zgodny z politykami unijnymi. Dofinansowanie pozwoli nam m.in. na zakup najnowocześniejszego wyposażenia fabryki i zastosowanie technologii, która w branży offshore będzie pionierska" - powiedział prezes Dirk Kassen, cytowany w komunikacie.

Spółka wykazała m.in., że produkcja realizowana w budowanej fabryce pozwoli osiągnąć stabilny udział w branży offshore na terenie krajów Morza Bałtyckiego i Północnego, podkreślono.

Prezes dodał, że oferta powstającej w Szczecinie fabryki spotkała się z dużym zainteresowaniem branży. "Liczymy na to, że już niebawem przełożą się one na konkretne zamówienia, które będziemy realizować w nowej hali produkcyjnej" - powiedział Kassen.

Bilfinger Mars Offshore buduje Zakład Seryjnej Produkcji Wielkogabarytowych Konstrukcji Stalowych na terenie wyspy Ostrów Brdowski w Szczecinie. W nowo budowanych obiektach - hali produkcyjnej o pow. 29760 m2 oraz malarni o pow. 4200 m2 - produkowane będą fundamenty morskich elektrowni wiatrowych: fundamenty palowe, złożone fundamenty kratownicowe oraz platformy pośrednie.

Fabryka powstaje w północnej części wyspy, na powierzchni ok. 20 hektarów. Tereny te objęte są statusem Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Podstrefa Szczecin Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec). Zatrudnienie w zakładzie znajdzie około 500 osób. Zakład zaprojektowany został specjalnie pod kątem produkcji seryjnej - to będzie pierwsza w Europie fabryka, w której tego typu wielkogabarytowe konstrukcje stalowe będą budowane seryjnie - fundamenty do morskich wież wiatrowych będą wytwarzane w systemie ciągłym. Odbiorcami produkowanych elementów będą m.in. kontrahenci z Niemiec i Wielkiej Brytanii.

(ISBnews)

Źródło artykułu:ISBnews
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)