Trwa ładowanie...
dji37tv

Bioton będzie współpracować z firmą Read-Gene, niewykluczone powiązania kapitałowe

17.05. Warszawa (PAP) - Bioton będzie współpracować z firmą Read-Gene. Strony nie wykluczają powiązań kapitałowych - poinformowali przedstawiciele spółek na konferencji...

Share
dji37tv

17.05. Warszawa (PAP) - Bioton będzie współpracować z firmą Read-Gene. Strony nie wykluczają powiązań kapitałowych - poinformowali przedstawiciele spółek na konferencji prasowej.

Firmy zawarły w poniedziałek umowę, której przedmiotem jest określenie zasad współpracy w zakresie opracowania metod służących wczesnemu wykrywaniu ryzyka zachorowalności pacjentów na cukrzycę w oparciu o przeprowadzane testy genetyczne, a także rozwoju i komercjalizacji produktów i programów leczniczych stosowanych w prewencji oraz leczeniu cukrzycy.

Współpraca ma dotyczyć również opracowania metod służących prewencji zachorowalności na nowotwory, w szczególności poprzez prowadzenie testów genetycznych służących wskazaniu ryzyka zachorowalności pacjentów na raka oraz wdrożenie metod terapeutycznych zmniejszających to ryzyko u zdiagnozowanych pacjentów. Spółki zamierzają wspólnie oferować opracowane przez Read-Gene testy na rynkach zagranicznych, w tym w Chinach.

"Szczegółowo nie była dyskutowana sprawa powiązań kapitałowych, ale jest pełna determinacja, żebyśmy porozumieli się pod każdym względem" - powiedział Jan Lubiński, prezes Read-Gene.

Read-Gene jest spółką notowaną na rynku akcji New Connect wyspecjalizowaną w analityce genetycznej pozwalającej na wcześniejszą identyfikację ryzyka zachorowalności pacjentów na ciężkie choroby. (PAP)

bas/ morb/ ana/

dji37tv

Podziel się opinią

Share
dji37tv
dji37tv