Trwa ładowanie...
d3qyk3m

Bioton ma nowego wyłącznego dystrybutora w Rosji - Pharmasyntez-Tyumen

Warszawa, 20.07.2016 (ISBnews) - Bioton zawarł porozumienie z podmiotami z Grupy Biotec w sprawie rozwiązania wszelkich umów dotyczących wyłącznej dystrybucji, marketingu i sprzedaży przez Grupę Biotec na terenie Federacji Rosyjskiej form gotowych insulin Biotonu (Gensulin) i innych produktów z oferty spółki wykorzystywanych w terapii cukrzycy, podał Bioton. Spółka poinformowała jednocześnie, że nowym wyłącznym dystrybutorem jej produktów w Rosji został Pharmasyntez-Tyumen.

Share
d3qyk3m

"Spółka zawarła z Biotec OOO z siedzibą w Federacji Rosyjskiej oraz dwoma podmiotami powiązanymi Biotec OOO (Grupa Biotec) porozumienie w sprawie rozwiązania wszelkich uprzednich umów zawartych przez spółkę i Grupę Biotec, w tym umowy z dnia 23.05.2014 r. w sprawie wyłącznej dystrybucji, marketingu i sprzedaży przez Grupę Biotec na terenie Federacji Rosyjskiej form gotowych insulin Spółki (Gensulin), wstrzykiwacza do podawania insuliny (Gensupen) i innych produktów z oferty spółki wykorzystywanych w terapii cukrzycy" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z porozumieniem Biotec, Spółka oraz Grupa Biotec zrzekną się wszelkich wzajemnych roszczeń wynikających z Umów Biotec po spełnieniu warunków - tj. zakończeniu procedury przeniesienia świadectw rejestracyjnych Gensulin i Gensupen w odniesieniu do terytorium Federacji Rosyjskiej na spółkę lub nowego dystrybutora Gensulin i Gensupen na terenie Federacji Rosyjskiej oraz zapłacie przez Grupę Biotec do 31 grudnia 2016 r. przeterminowanych zobowiązań wobec spółki w kwocie 2,04 mln USD.

"Wartość przysługujących spółce należności od Grupy Biotec objęta była w sprawozdaniu finansowym spółki sporządzonym za rok obrotowy 2015 odpisem aktualizacyjnym w pełnej wysokości" - podkreślił Bioton.

d3qyk3m

W przypadku niewypełnienia przez Grupę Biotec do 22 lipca br. któregokolwiek z postanowień porozumienia, ulegnie ono rozwiązaniu, a Bioton podejmie wszelkie niezbędne kroki prawne w celu wyegzekwowania całości zobowiązań Grupy Biotec wobec spółki, zapowiedziano także.

"Jednocześnie spółka informuje, że w dniu 19.05.2016 r. spółka podpisała umowę o współpracy z Pharmasyntez-Tyumen OOO z siedzibą w Federacji Rosyjskiej w zakresie wyłącznej dystrybucji, marketingu i sprzedaży Gensulin oraz Gensupen na terenie Federacji Rosyjskiej, Kazachstanu i Kirgistanu przez Pharmasyntez i podmioty powiązane Pharmasyntez" - czytamy dalej.

Umowa Pharmasyntez - analogicznie jak umowy Biotec - przewiduje również wytwarzanie Gensulin przez Pharmasyntez na terenie Federacji Rosyjskiej z substancji insuliny produkowanej i sprzedawanej przez spółkę.

"Zakładana minimalna wartość wolumenu obrotu wynikająca z Umowy Pharmasyntez to 1,5 mln USD w 2016 r. (pod warunkiem, że przeniesienie świadectw rejestracyjnych Gensulin i Gensupen na Pharmasyntez nastąpi do dnia 30.08.2016 r.), 2 mln USD w 2017 r., 4 mln USD w 2018 r. oraz 8 mln USD w 2019 r. i latach następnych" - napisano także w komunikacie.

d3qyk3m

Z tytułu udzielenia Grupie Pharmasyntez licencji niezbędnych dla komercjalizacji Gensulin i Gensupen oraz wytwarzania Gensulin z substancji insuliny produkowanej i sprzedawanej przez Bioton, Pharmasyntez zobowiązała się dodatkowo do zapłaty na rzecz spółki wynagrodzenia w wysokości 0,75 mln USD.

Umowa Pharmasyntez została zawarta na 10 lat z możliwością przedłużenia.

Grupa Pharmasyntez jest jedną z najszybciej rosnących rosyjskich grup farmaceutycznych. Jest właścicielem trzech certyfikowanych na zgodność z wymaganiami GMP zakładów produkcyjnych: w Irkucku, Tiumeniu i Ussuryjsku. W trakcie budowy są trzy kolejne zakłady: w St. Petersburgu, Bracku i Szymkencie. Grupa Pharmasyntez posiada ok. 42% udział w rosyjskim rynku leków przeciwgruźliczych oraz antyretrowirusowych (leki przeciwko HIV). Obecnie dynamicznie wchodzi na rynek leków diabetologicznych oraz onkologicznych, podano także w materiale.

Bioton to polska spółka biotechnologiczna zajmująca się produkcją leków. Założona w 1989 roku, od sierpnia 2004 r. działa jako spółka akcyjna, od 16 marca 2005 r. notowana jest na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

d3qyk3m

Podziel się opinią

Share
d3qyk3m
d3qyk3m