Trwa ładowanie...

Biznes rodziny żony syna Martyniuka. Milion w kasie, podatku nie płacą

Związek syna gwiazdora disco polo jest na czołówkach serwisów. Media postanowiły pogrzebać w życiorysach członków rodziny żony gwiazdora. O majątku Golczyńskich krążą legendy. A jak jest naprawdę? Dotarliśmy do dokumentów finansowych.

Biznes rodziny żony syna Martyniuka. Milion w kasie, podatku nie płacąŹródło: Instagram.com, fot: Instagram
d45b8ow
d45b8ow

- Ewelina to najlepsza partia w mieście - pisał "Super Express" o synowej autora hitu "Przez twe oczy zielone". Tabloid podał, że Arkadiusz Golczyński, ojciec Eweliny, to wielkopolski milioner. Jego ziemia ma być warta nawet 16 mln zł.

Ojciec synowej Martyniuka ma firmę. Biznesmen jest oficjalnie prezesem "Gospodarstwa Rolnego Chylin". Dotarliśmy do sprawozdań finansowych spółki. Gdyby spojrzeć na zysk, o firmie trudno powiedzieć, że znosi złote jajka. Na koniec 2017 roku wygenerowała tylko niewiele ponad 59 tys. zł zysku netto.

Jednak gdy spojrzymy na przychody ze sprzedaży to się okaże, że biznes kręci się całkiem nieźle. Firma osiągnęła przychody netto za 2017 w wysokości 618 tys. zł. Musiała jednak sporo wydać na wynagrodzenia czy energię. Łączne koszty w 2017 r. wyniosły niemal milion zł. Ponad 220 tys. poszło na pensje dla pracowników, a niemal 400 tys. zł na materiały i energię. Co ciekawe, firma nie musiała płacić podatku dochodowego. W odpowiedniej rubryce w sprawozdaniu widzimy tylko 0,00 zł.

Zenek Martyniuk czy Sławomir? Polacy wybrali. Zobacz wideo:

Ponad milion w kasie i na kontach

Firma, której prezesem jest Arkadiusz Golczyński, ma całkiem sporo aktywów. Na koniec 2017 ich łączna wartość wyniosła niemal 1,7 mln zł. Tylko w kasie i na rachunkach bankowych firma miała sporo ponad 1,2 mln zł.

d45b8ow

Gospodarstwo jest jednak dość tajemnicze. Mimo że firma jest duża, nie ma nawet strony internetowej. Próbowaliśmy się do niej dodzwonić, ale telefon pozostaje wyłączony. Urząd gminy, na terenie której stoi gospodarstwo, też nie wie zbyt wiele. Zdradza nam tylko, że firma prawdopodobnie przejęła gigantyczne obszary, które należały niegdyś do PGR-ów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d45b8ow

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45b8ow