Trwa ładowanie...

Blondynki zarabiają najwięcej, a rudowłose są najbardziej mobilne

Blondynki zarabiają najwięcej, rudowłose zabierają pracę do domu, a brunetki wspinają się po szczeblach kariery. Oto do jakich wniosków doszli naukowcy.

Share
Blondynki zarabiają najwięcej, a rudowłose są najbardziej mobilne
d3jllux

Kobiety o jasnym kolorze włosów mają opinię osób bardzo dbających o swój wygląd. Te badania dowodzą, że blondynki zarabiają przeciętnie o 7 procent więcej niż kobiety z innym kolorem włosów.

Naukowcy z Uniwersytetu Queensland dokonali badań na grupie 13 tysięcy kobiet. Okazało się, że blondynki nie tylko lepiej zarabiają, ale także poślubiają mężów, którzy zarabiają o 6 procent więcej niż mężowie pozostałych kobiet.

W badaniu brano pod uwagę zarobki kobiet, które miały podobny poziom wykształcenia i porównywalne doświadczenie. Jak powiedział dr David Johnston, który przeprowadzał badania, blondynki są często postrzegane jako bardziej atrakcyjne fizycznie od innych kobiet, ale także jako mniej inteligentne. Te badania zostały opublikowane w dzienniku Economics Letters.

d3jllux

O zarobkach blondynek pisze też "The Daily Mail". Średnie roczne zarobki blondynki wynoszą w Wielkiej Brytanii 23 150 funtów, brunetki 22 568, a kobiety rudowłosej - 22 327 funtów - informuje Superdrug, firma która przeprowadziła badania na 3 tys. kobiet aktywnych zawodowo.

Co ciekawe, z tych badań wynika, że najbardziej mobilne na rynku pracy są kobiety rude. Brunetki starają się systematycznie awansować w jednej firmie, natomiast blondynki zwracają największą uwagę na relację z klientami oraz uznanie wśród współpracowników.

Z badań wynika, że chociaż blondynki zarabiają najwięcej, to pierwsze opuszczają miejsce pracy. Brunetki zostają w pracy najdłużej, a rudowłose pracują wieczorami w domu.

Simon Comins z Superdrug zwraca uwagę w "The Daily Mail", że badanie nie rozróżnia naturalnych blondynek od tych farbowanych.

"Być może więc kobiety oczekujące w nowym roku podwyżki, powinny pomyśleć o pofarbowaniu włosów?" - powiedział "The Daily Mail".

d3jllux

Podziel się opinią

Share
d3jllux
d3jllux