Trwa ładowanie...
d3tz9rg
d3tz9rg

BM BGŻ podwyższył cenę docelową akcji PGF do 61,2 zł

30.11. Warszawa (PAP) - Analitycy Biura Maklerskiego BGŻ, w raporcie z 22 listopada, utrzymali rekomendację "kupuj" dla Polskiej Grupy Farmaceutycznej (PGF) , ale podwyższyli cenę...
Share
d3tz9rg

30.11. Warszawa (PAP) - Analitycy Biura Maklerskiego BGŻ, w raporcie z 22 listopada, utrzymali rekomendację "kupuj" dla Polskiej Grupy Farmaceutycznej (PGF) , ale podwyższyli cenę docelową do 61,2 zł z 49,9 zł.

Rekomendacja została wydana przy cenie 52 zł, a we wtorek na giełdzie ok. godz. 12.50 za jedną akcję płacono 52,45 zł.

"Bardzo dobre wyniki PGF-u po trzech kwartałach wskazują na stabilizację finansową przy jednoczesnym zdrowym wzroście skali działalności Grupy. Pomimo że prognoza przychodów w wysokości 6 mld zł w tym roku zapewne nie zostanie wykonana, to oczekiwany wzrost zysku netto o ok. 10 proc. w stosunku do 2009 r. jest w zasięgu spółki" - napisano.

d3tz9rg

"Również w odniesieniu do przyszłego roku pozostajemy optymistami i zakładamy dalszą poprawę wyników. W efekcie PGF notowany jest przy bardzo atrakcyjnych wskaźnikach P/E oraz EV/EBITDA, które jednocześnie są niższe niż w przypadku konkurentów, co w naszej opinii jest nieuzasadnione. Podtrzymujemy zatem swoją pozytywną ocenę spółki i rekomendację KUPUJ z nową ceną docelową w wysokości 61,2 zł, dostrzegając obecnie ok. 17 proc. niedowartościowanie wartości akcji" - dodano.(PAP)

epo/ ana/

d3tz9rg

Podziel się opinią

Share
d3tz9rg
d3tz9rg