Trwa ładowanie...
d4db1qt

BM BPH podwyższyło rekomendację Ambry do "kupuj" i wycenę do 10,35 zł

17.09. Warszawa (PAP) - Analitycy Biura Maklerskiego Banku BPH w raporcie z 17 września podwyższyli rekomendację Ambry do "kupuj" z "akumuluj", podwyższając wycenę akcji spólki do...

Share
d4db1qt

17.09. Warszawa (PAP) - Analitycy Biura Maklerskiego Banku BPH w raporcie z 17 września podwyższyli rekomendację Ambry do "kupuj" z "akumuluj", podwyższając wycenę akcji spólki do 10,35 zł z 8,39 zł za sztukę.

Rekomendacja została sporządzona przy kursie 8,97 zł, a w piątek o godz. 15.35 za jedna akcję spółki płacono 9,2 zł.

"Winiarska Grupa Ambra 30 czerwca 2010 r. zamknęła rok obrotowy kolejnym sukcesem. Po dwóch ciężkich latach cięcia kosztów zaczęły przynosić efekty. Zysk netto jednostki dominującej wzrósł rok do roku prawie trzykrotnie. Progres wynikał bezpośrednio z wyniku operacyjnego, który w stosunku do 2008/09 poprawił się o 87,9 proc. Grupie udało się również utrzymać wysoki poziom przepływów operacyjnych, sięgających 53,3 mln zł, co wpłynęło na obniżenie zadłużenia netto do poziomu 102,5 mln zł" - napisano w raporcie.

"Długoterminowa poprawa cash flow powinna zapewnić grupie szybki rozwój organiczny, a w konsekwencji pozwoli dogonić ciągle rozwijający się rynek. Stabilne przyrosty przynoszą efektywniejsze wykorzystywanie kapitału obrotowego i możliwość samofinansowania, co w perspektywie następnych lat umożliwi inwestycje i potencjalne akwizycje" - dodano.(PAP)

gsu/ gor/

d4db1qt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4db1qt