Trwa ładowanie...
djjggnu

Bomi zgłosiło do układu ok. 220 mln zł wierzytelności, NWZ nie podjęło uchwał o emisji (opis)

13.07. Warszawa (PAP) - Bomi we wniosku o upadłość zgłosiło wierzytelności o wartości około 220 mln zł - poinformował prezes Bomi, Witold Jesionowski. Piątkowe NWZ spółki nie...

djjggnu
djjggnu

13.07. Warszawa (PAP) - Bomi we wniosku o upadłość zgłosiło wierzytelności o wartości około 220 mln zł - poinformował prezes Bomi, Witold Jesionowski. Piątkowe NWZ spółki nie podjęło uchwał o emisji akcji.

"Wierzytelności, które zgłosiliśmy do układu to około 220 mln zł" - powiedział dziennikarzom Jesionowski.

Zarząd Bomi złożył we wtorek, 10 lipca, do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Jako powód złożenia wniosku spółka podała wypowiedzenie kredytów przez Pekao, PKO BP i BRE Bank.

"Spodziewam się, że decyzja sądu o otwarciu postępowania to kwestia przyszłego tygodnia" - powiedział prezes.

djjggnu

Piątkowe NWZ spółki, które miało zdecydować m.in. o emisji akcji z zachowaniem prawa poboru i z wyłączeniem prawa poboru oraz emisji warrantów subskrypcyjnych bez prawa poboru nie głosowało uchwał w tych sprawach.

Akcjonariusze Bomi zdecydowali jedynie o powołaniu do rady nadzorczej Jerzego Popławskiego - obecnego wiceprezesa ds. finansowych Elzabu, który wcześniej był m.in. członkiem zarządu Impexmetalu ds. finansowych.

"Uważamy, że dopóki nie zostało rozpoczęte postępowanie upadłościowe, nie miało sensu podejmowanie uchwał o emisji. Ponadto zaproponowane emisje w najlepszym układzie dałyby nam około 10 mln zł. A nasze potrzeby są znacznie powyżej tego poziomu" - powiedział Jesionowski.

Na środowej konferencji prasowej prezes Jesionowski poinformował, że Bomi potrzebuje dokapitalizowania kwotą 40-50 mln zł.

"W przyszłym tygodniu ogłosimy zwołanie kolejnego NWZ, na którym zdecydujemy o ewentualnej emisji. Widzę, że wśród akcjonariuszy jest spore zainteresowanie nowymi akcjami. Jednak jak wspomniałem, taka decyzja może zostać racjonalnie podjęta dopiero po rozpoczęciu postępowania upadłościowego" - powiedział prezes.(PAP)

kam/ osz/

djjggnu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djjggnu