Boruta-Zachem zakończył inwestycję o wartości 33,4 mln zł

31.12.2015 11:10, aktual.: 31.12.2015 11:23

Warszawa, 31.12.2016 (ISBnews) - Boruta-Zachem zakończył - zgodnie z planem - budowę i połączył instalacje do produkcji bio-surfaktantów oraz utworzył dział badawczo-rozwojowy z zapleczem laboratoryjnym. Całość inwestycji zamknęła się w kwocie 33,4 mln zł, z czego 19,4 mln pochodziło z dofinansowania PARP, poinformowała spółka.

"Zakres rzeczowo-finansowy projektu został zrealizowany, zgodnie z harmonogramem przy-jętym w umowie na dofinansowanie, w dniu 30 grudnia br. spółka podpisała z PARP aneks do umowy" - czytamy w komunikacie.

Podpisany z PARP aneks do umowy na dofinansowanie zobowiązuje spółkę do ustawienia stanu gotowości linii produkcyjnej na dzień 31 marca 2016 r.

"W ciągu półtora roku zorganizowaliśmy finansowanie, logistykę, zakupy, międzynarodową pro-mocję naszej technologii i rozwinęliśmy badania udoskonalające ją. Wzbudziliśmy zainteresowanie i nawiązaliśmy kontakty handlowe z europejskimi potentatami branży chemicznej" - powiedział prezes Marcin Pawlikowski, cytowany w komunikacie.

Boruta-Zachem S.A. działa w trzech obszarach: produkcji barwników i pigmentów, produkcji biosurfaktantów oraz prowadzi działalność badawczo rozwojową w zakresie innowacyjnych rozwiązań chemicznych do prac nad nowymi produktami. Boruta-Zachem SA posiada zakłady produkcyjne w Bydgoszczy i Zgierzu.

(ISBnews)

Źródło artykułu:ISBnews
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także