Trwa ładowanie...
d20pwjj

BOŚ Bank chce pozyskać min. 400 mln zł na dalszy bezpieczny rozwój

Warszawa, 27.04.2016 (ISBnews) - Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) podjęło uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego banku w drodze emisji akcji serii U w trybie subskrypcji prywatnej i w kwocie nominalnej nie niższej niż 10 zł, ale nie wyższej niż 400 mln zł. Intencją zarządu Banku jest pozyskanie kapitału na poziomie nie niższym niż 400 mln zł, poinformował p.o. prezesa Stanisław Kluza.

Share
d20pwjj

"Uchwałą podjęta przez NWZ jest kolejnym ważnym krokiem w budowie rynkowej pozycji Banku Ochrony Środowiska. Ponadto, w minionym tygodniu rada nadzorcza, przyjęła Ramową Strategię Rozwoju BOŚ na lata 2016 - 2020" - powiedział Kluza cytowany w komunikacie.

Prezes dodał, że ramowa strategia zapowiada korektę modelu biznesowego BOŚ, ukierunkowaną na poprawę efektywności i wskazuje także na konieczność zapewnienia stabilnych źródeł finansowania oraz rozszerzenia aktywności w obszarze z szeroko pojętego obszaru ochrony środowiska.

"Naszym wyróżnikiem i mocną stroną jest proekologiczna misja BOŚ, którą będziemy akcentować nie tylko w finansowaniu przedsięwzięć eko, ale i w bezpośredniej obsłudze klienta. Stawiamy na 'Ekologię czasu', którą traktujemy jako nową, społecznie potrzebną wartość i jeden z najważniejszych standardów korporacyjnych BOŚ. Chcemy, dzięki sprawnej, efektywnej i nowoczesnej bankowości, dawać więcej czasu naszym Klientom na ich prywatne życie" - zapewnił Kluza.

d20pwjj

Intencją zarządu Banku Ochrony Środowiska jest pozyskanie kapitału na poziomie nie niższym niż 400 mln zł, co umożliwi bankowi dalszy, bezpieczny rozwój oraz generowanie środków na realizację misji w zakresie finansowania inwestycji ekologicznych i zrównoważonego rozwoju, podano także.

"W prowadzonych działaniach, zarówno w procesie dokapitalizowania banku jak i wdrażania nowej strategii bank ma pełne wsparcie wiodącego akcjonariusza - Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej" - podsumował Kluza

Pod koniec lutego br. BOŚ ogłosił, że planuje emisję nowych akcji o wartości 300-600 mln zł, a zamiarem zarządu banku jest pozyskanie kapitału na poziomie nie niższym niż 400 mln zł. Podwyższenie kapitału zakładowego miało nastąpić w drodze emisji akcji w ofercie niepublicznej.

Wcześniej w lutym nadzwyczajne walne zgromadzenie BOŚ przyjęło harmonogram podwyższenia kapitału zakładowego banku. Dokapitalizowanie ma być przeprowadzone w drodze emisji prywatnej akcji. Sfinalizowanie całego procesu zaplanowano na czerwiec 2016 r.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zapowiedział później, że weźmie udział w podwyższeniu kapitału banku i nie zamierza obecnie zmniejszać swojego zaangażowania w BOŚ. Obecnie ma 56,62% akcji banku.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

(ISBnews)

d20pwjj

Podziel się opinią

Share
d20pwjj
d20pwjj