Trwa ładowanie...
d2dlzg0
27-03-2017 16:52

BOŚ: W tym tygodniu istotne będą dane z USA i CPI za marzec w Polsce

Warszawa, 27.03.2017 (ISBnews) - W rozpoczętym tygodniu wśród istotnych danych makroekonomicznych z USA oczekiwana będzie miesięczna publikacja dotycząca wydatków, dochodów i wskaźników inflacji PCE za luty, a z początkiem kolejnego tygodnia - publikacja nt. indeksu ISM koniunktury w przemyśle za marzec, uważają analitycy Banku Ochrony Środowiska (BOŚ). W Polsce oczekiwane będą wstępne dane nt. CPI za marzec.

d2dlzg0
d2dlzg0

"W nadchodzących dniach oczekiwane będą także wystąpienia szeregu przedstawicieli komitetu Otwartego Rynku FOMC. Z pozostałych rynków najbardziej oczekiwane będą: odczyty indeksu koniunktury w przemyśle chińskim PMI oraz wstępne odczyty inflacji w strefie euro za marzec" - napisali analitycy w raporcie.

W Polsce oczekiwane będą wstępne dane nt. CPI za marzec.

"Oczekujemy, za sprawą niższej dynamiki cen żywności i paliw, obniżenia wskaźnika CPI do 2,0%, po nieoczekiwanie wysokim odczycie za luty. Sądzimy jednak, że dla polskich aktywów finansowych zdecydowanie istotniejsza od krajowych danych (których znaczenie osłabia bieżąca łagodna retoryka RPP) pozostanie sytuacja na rynkach globalnych" - podkreślają analitycy.

Ich zdaniem, generalnie pomimo bieżącej poprawy nastrojów wokół sytuacji politycznej w Europie, do kwietniowo-majowych wyborów prezydenckich we Francji sytuacja rynkowa pozostanie wrażliwa na napływające informacje, m.in. dotyczące wyników sondaży opinii publicznej.

d2dlzg0

"Z kronikarskiego obowiązku (gdyż dotychczas informacje dot. perspektyw Brexitu wpływały jedynie na notowania aktywów brytyjskich) odnotujmy ponadto zaplanowaną na środę, notyfikację przez rząd brytyjski art. 50 Traktatu Lizbońskiego, co formalnie rozpocznie procedurę Brexitu. W ciągu 48 godzin od tego momentu Unia Europejska ma przedstawić wytyczne do negocjacji z Wielką Brytanią" - podsumowali analitycy.

(ISBnews)

d2dlzg0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dlzg0