Trwa ładowanie...

Brak nieprawidłowości w obrocie akcjami KGHM

25.11. Warszawa (PAP) - Według wstępnych ustaleń Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego w obrocie akcjami KGHM oraz kontraktami terminowymi na akcje tej spółki w okresie poprzedzającym...

Share
Brak nieprawidłowości w obrocie akcjami KGHM
Źródło: AFP, Fot: John Thys
d1h8uyl

25.11. Według wstępnych ustaleń Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego w obrocie akcjami KGHM oraz kontraktami terminowymi na akcje tej spółki w okresie poprzedzającym expose premiera nie stwierdzono nieprawidłowości - poinformowała Komisja w piątkowym komunikacie.

"W szczególności wstępna analiza nie wskazuje, aby przed ogłoszeniem przez Prezesa Rady Ministrów planowanych zmian w opłatach eksploatacyjnych od kopalin miało miejsce wykorzystanie tej informacji w obrocie giełdowym" - napisano w komunikacie.

d1h8uyl

Urząd podał, że czynności wyjaśniające przeprowadzone przez urząd obejmowały m.in.: identyfikację stron transakcji sprzedaży oraz kupna akcji KGHM w okresie poprzedzającym ogłoszenie informacji o zmianach w opłatach eksploatacyjnych od kopalin, identyfikację stron transakcji krótkiej sprzedaży akcji KGHM w tym okresie, czy analizę wcześniejszej aktywności inwestycyjnej zidentyfikowanych podmiotów i osób fizycznych mających istotny udział w sprzedaży akcji KGHM w okresie poprzedzającym expose.

Urząd podał, że ostateczna weryfikacja będzie możliwa m.in. po zebraniu szczegółowych informacji o klientach zagranicznych firm inwestycyjnych (tzw. zdalnych członków GPW)
od zagranicznych nadzorów nad rynkiem kapitałowym.

d1h8uyl

Podziel się opinią

Share
d1h8uyl
d1h8uyl