Trwa ładowanie...

"Brak powiadomienia o dostawie". Oszuści podszywają się pod Pocztę Polską

Trwa akcja phishingowa, w której oszuści podszywający się pod Pocztę Polską rozsyłają e-maile o niedostarczeniu przesyłki - ostrzega operator. Zwraca się też do osób, które otrzymały taką wiadomość, aby nie wchodziły w podany w niej link.

Poczta Polska przestrzega: ktoś podszywa się pod operatora.Poczta Polska przestrzega: ktoś podszywa się pod operatora.Źródło: Wikipedia, CC BY-SA 3.0, Materiały prasowe, fot: burts, Poczta Polska, kolaż: WP Finanse
d1ibhxs
d1ibhxs

Oszuści tytułują swoją wiadomość "Brak powiadomienia o dostawie.". W środku znajdują się informacje o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania. Skłonić ma to odbiorcę do wejścia w podejrzany link, który jest podany w wiadomości.

Poczta Polska w komunikacie mówi wprost: to oszustwo. "Prosimy zwrócić uwagę na wiadomości o podobnym temacie oraz treści, zawierające podejrzany link lub załącznik. Prosimy nie klikać w link oraz nie otwierać załącznika" - czytamy w komunikacie.

- Przypominamy, że prawidłowy adres strony Poczty Polskiej to https://www.poczta-polska.pl oraz adres do śledzenia przesyłek to: https://emonitoring.poczta-polska.pl/ - informuje Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Producenci opakowań będą współponosili koszty ich utylizacji

Oprócz wspomnianych dwóch adresów warto też zwrócić uwagę na adres e-mailowy nadawcy. Rozsyłane są one bowiem za sprawą rosyjskiej domeny.

d1ibhxs

Poczta Polska przypomina także, że nie nalicza opłat za przetrzymywanie przesyłek. Jednocześnie przypomina, że nie ponosi ona odpowiedzialności za skutki wiadomości rozsyłanych klientom, w których ktoś podszywa się pod operatora.

- W przypadku otrzymania podejrzanych wiadomości lub w przypadku podejrzenia nieprawidłowości bądź niezgodności prosimy o zgłoszenie sprawy na policję i niezwłoczne poinformowanie nas na adres cyberbezpieczenstwo@poczta-polska.pl. Pozwoli nam to na ostrzeżenie innych użytkowników sieci - dodaje Justyna Siwek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ibhxs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ibhxs