Trwa ładowanie...

"Brak powiadomienia o dostawie". Oszuści podszywają się pod Pocztę Polską

Trwa akcja phishingowa, w której oszuści podszywający się pod Pocztę Polską rozsyłają e-maile o niedostarczeniu przesyłki - ostrzega operator. Zwraca się też do osób, które otrzymały taką wiadomość, aby nie wchodziły w podany w niej link.
Share
Poczta Polska przestrzega: ktoś podszywa się pod operatora.
Poczta Polska przestrzega: ktoś podszywa się pod operatora.Źródło: Wikipedia, CC BY-SA 3.0, Materiały prasowe, Fot: burts, Poczta Polska, kolaż: WP Finanse
d1kws6z

Oszuści tytułują swoją wiadomość "Brak powiadomienia o dostawie.". W środku znajdują się informacje o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania. Skłonić ma to odbiorcę do wejścia w podejrzany link, który jest podany w wiadomości.

Poczta Polska w komunikacie mówi wprost: to oszustwo. "Prosimy zwrócić uwagę na wiadomości o podobnym temacie oraz treści, zawierające podejrzany link lub załącznik. Prosimy nie klikać w link oraz nie otwierać załącznika" - czytamy w komunikacie.

- Przypominamy, że prawidłowy adres strony Poczty Polskiej to https://www.poczta-polska.pl oraz adres do śledzenia przesyłek to: https://emonitoring.poczta-polska.pl/ - informuje Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

d1kws6z

Producenci opakowań będą współponosili koszty ich utylizacji

Oprócz wspomnianych dwóch adresów warto też zwrócić uwagę na adres e-mailowy nadawcy. Rozsyłane są one bowiem za sprawą rosyjskiej domeny.

Czytaj: Międzyzdroje. Inwestor chce wybudować 112-metrowy hotel przy plaży

Poczta Polska przypomina także, że nie nalicza opłat za przetrzymywanie przesyłek. Jednocześnie przypomina, że nie ponosi ona odpowiedzialności za skutki wiadomości rozsyłanych klientom, w których ktoś podszywa się pod operatora.

d1kws6z

Sprawdź: Lockdown. Otwierają restauracje pomimo obostrzeń. "Mieliśmy już trzy kontrole"

- W przypadku otrzymania podejrzanych wiadomości lub w przypadku podejrzenia nieprawidłowości bądź niezgodności prosimy o zgłoszenie sprawy na policję i niezwłoczne poinformowanie nas na adres cyberbezpieczenstwo@poczta-polska.pl. Pozwoli nam to na ostrzeżenie innych użytkowników sieci - dodaje Justyna Siwek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1kws6z

Podziel się opinią

Share
d1kws6z
d1kws6z