Trwa ładowanie...
d28ex3p

Braster ma umowę z Politechniką Warszawską ws. III etapu prac nad termogramami

Warszawa, 29.07.2015 (ISBnews) - Braster podpisał z Politechniką Warszawską - Instytutem Systemów Elektronicznych (EiTI) umowę dotyczącą realizacji trzeciego etapu prac, którego celem jest poprawa skuteczności systemu automatycznej interpretacji badań termograficznych, a także wykonanie prototypu systemu do interpretacji różnicowej historycznych badań tej samej kobiety, podała spółka.

Share
d28ex3p

"W wyniku trwającej niespełna rok współpracy z PW - Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych (EiTI) powstał w pełni działający prototyp systemu do automatycznej interpretacji obrazów termograficznych. Dalszy rozwój przedsięwzięcia ma dla powodzenia projektu znaczenie strategiczne - optymalizacja prototypu systemu spowoduje wzrost skuteczności diagnostycznej (czułości i swoistości)" - czytamy w komunikacie.

Ponadto w ramach etapu zwiększony zostanie zbiór treningowy (baza termogramów, na podstawie których aplikacja "uczy się" rozpoznawać patologie), a także powstanie prototyp systemu do interpretacji różnicowej historycznych badań tej samej kobiety. Zgodnie z podpisaną umową termin realizacji prac upływa 1 grudnia br., podano także.

"Konsekwentnie realizujemy naszą strategię. Jeszcze przed końcem roku będziemy dysponowali skutecznym, zoptymalizowanym systemem automatycznie wykrywającym patologie. Jednocześnie rozpoczynamy prace nad aplikacją, która wyraźnie wyróżnia Braster Tester na tle innych metod diagnostycznych - mam tu na myśli funkcję porównywania ze sobą kolejnych wyników badań w poszukiwaniu zachodzących zmian, co będzie potencjalnie pozwalało identyfikować zagrożenia w bardzo wczesnym stadium ich powstawania" - powiedział prezes Brastera Marcin Halicki, cytowany w komunikacie.

d28ex3p

Prace nad modyfikacją dedykowanych algorytmów mają sprawić, że parametry systemu interpretacji danych (czułość i swoistość) będą w znaczący sposób poprawione. Celem powyższych działań jest otrzymanie parametrów czułości i swoistości na poziomie 80% i wyższym.

Wersja systemu, która zostanie wypracowana w niniejszym projekcie będzie użyta w badaniu klinicznym na grupie ok. 3000 kobiet w ramach Projektu INNOMED, realizowanego wspólnie z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W połowie lipca br. Braster informował, że zakończył kolejny etap realizowanych wspólnie z Politechniką Warszawską prac nad opracowaniem algorytmów sztucznej inteligencji, służących do komputerowej analizy obrazów otrzymanych z urządzenia Braster Tester i ma już gotowy prototyp.

W czerwcu br. Braster przeniósł swoje notowania z NewConnect na główny rynek GPW. Z poprzedzającej przejście oferty publicznej spółka pozyskała 39 mln zł, które przeznaczy na finansowanie nowej strategii rozwoju, której celem jest wprowadzenie urządzenia Braster Tester do bezpośredniej sprzedaży do kobiet w drugiej połowie 2016 r.

d28ex3p

Środki te będą wykorzystane na budowę linii technologicznej, opracowanie finalnej, komercyjnej wersji urządzenia, stworzenie systemu automatycznej interpretacji badań termograficznych otrzymywanych z urządzenia Braster Tester, a także dokończenie prac związanych z wdrożeniem produktu na rynek.

W pierwszej kolejności produkt trafi na rynek polski. W roku 2017 planowane jest rozpoczęcie dystrybucji w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Rok później urządzenie wejdzie do sprzedaży m.in. w kolejnych państwach Unii Europejskiej oraz Stanach Zjednoczonych.

(ISBnews)

d28ex3p

Podziel się opinią

Share
d28ex3p
d28ex3p