Trwa ładowanie...
d42gsyk
d42gsyk

BRE Bank zrestrukturyzuje zadłużenie Internet Group

...
Share
d42gsyk

08.12. Warszawa (PAP) - BRE Bank zdecydował o restrukturyzacji zadłużenia Internet Group - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

"Dzięki wprowadzeniu nowego harmonogramu spłat spółka dostosuje obciążenia wynikające z obsługi zadłużenia do uaktualnionych, bardzo ostrożnych prognoz przepływów pieniężnych" - podała spółka.

"Takie zakończenie rozmów to pierwszy krok w planie naprawczym, przyjętym przez zarząd. Kolejny to pozyskanie inwestora" - napisano w komunikacie.

d42gsyk

Prezes Internet Group Jan Ryszard Wojciechowski cytowany w komunikacie poinformował, że zarząd pracuje nad podniesieniem kapitału spółki i rozmawia z potencjalnymi inwestorami.

"Są to zarówno podmioty branżowe, jak i finansowe. Każda z opcji jest prawdopodobna. Rozmowy zamierzamy zamknąć do końca roku" - powiedział.

Podwyższenie kapitału ma odbyć się w drodze emisji kwalifikowanej. W tym celu na 8 stycznia 2010 roku zostało zwołane Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki.

Na początku grudnia spółka zapowiedziała w projektach uchwał na walne, że planuje podwyższenie kapitału o 19,2 mln zł poprzez emisję 16 mln akcji serii H. (PAP)

morb/ ana/

d42gsyk

Podziel się opinią

Share
d42gsyk
d42gsyk