Trwa ładowanie...

Brexit. Wyniki referendum. Brytyjska waluta najtańsza od 30 lat

Wszystko przez wstępne wyniki, które wskazują na opuszczenie przez Brytyjczyków Unii Europejskiej.

Share
Brexit. Wyniki referendum. Brytyjska waluta najtańsza od 30 lat
Fot: stux/pixabay (Public Domain)
d4k1zsu

Na skutek napływających z kolejnych okręgów wyników wskazujących na przewagę zwolenników wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, funt był w piątek rano wyceniany na niecałe 1,35 dolara. To najniższy poziom od września 1985 roku.

Zwolennicy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej mają 900 tys. głosów przewagi nad przeciwnikami Brexitu - wynika z rezultatów głosowania w 323 z 382 okręgów wyborczych podliczonych w piątek rano.

Według BBC, w referendum 52 proc. brytyjskich wyborców opowiedziało się za Brexitem, zaś 48 proc. było za pozostaniem kraju w Unii Europejskiej.

d4k1zsu

Jeszcze w czwartek wieczorem, po ogłoszeniu wyników sondażu wskazujących na przegraną zwolenników Brexitu w czwartkowym referendum, wartość funta wzrosła do 1,5018 dolara. Potem jednak kurs brytyjskiej waluty szybko spadał. Po godzinie 6:00 czasu polskiego strata wynosi już ponad 10 proc.

Obserwuj bieżące notowania brytyjskiej waluty

Blisko 30 groszy mniej niż jeszcze wczoraj wieczorem kosztuje brytyjska waluta względem złotego. Kurs spadł poniżej 5,40 zł - jest najniżej od połowy kwietnia. Jeśli oficjalne wyniki potwierdzą Brexit, funt może dalej tracić, spadając poniżej 5,30 zł. To byłby już najniższy wynik od 2014 roku.

To fatalne wieści dla Polaków mieszkających na Wyspach. Z dnia na dzień znacząco zmieniła się wartość ich zarobków w przeliczeniu na złotówki.

Obserwuj bieżące notowania funta

d4k1zsu

Podziel się opinią

Share
d4k1zsu
d4k1zsu