Trwa ładowanie...
d7qfp1s

Brytyjczycy nie chcą pracować i udają chorych

Prawie 100 tysięcy Brytyjczyków w wieku od 18 do 24 lat żyje na zasiłku, ponieważ są zbyt chorzy żeby pracować. Jednak zdaniem brytyjskiego Ministerstwa Pracy aż trzy czwarte z nich tylko udaje chorobę, po to by wyłudzić zasiłek - pisze "Daily Mail".
Share
Brytyjczycy nie chcą pracować i udają chorych
Źródło: AFP, Fot: Adrian Dennis
d7qfp1s

Minister ds. Pracy, Chris Grayling, który upublicznił te dane, uważa, iż jest to "smutne dziedzictwo po Partii Pracy" - systemu, który jest niewydolny, nieefektywny i niesprawiedliwy. - Jestem zszokowany skalą. Tysiące młodych ludzi żyje na zasiłku. To się musi zmienić. Zamierzamy sprawdzić co dla każdego z nich możemy zrobić, żeby mogli wrócić do pracy - powiedział Grayling, dodając, że ci, którzy naprawdę nie mogą pracować dostaną jeszcze większe wsparcie.

Nowy rząd postanowił wprowadzić istotne zmiany w zasadach przyznawania zasiłków, a domy i mieszkania socjalne nie będą już przyznawane "na całe życie". Z listy powodów, dla których młodzi ludzie rzekomo nie mogą pracować znikną m.in.: otyłość, uporczywe bóle głowy, niestrawność czy bolesne odciski.

d7qfp1s

Podziel się opinią

Share
d7qfp1s
d7qfp1s