Trwa ładowanie...
drogi w polsce
05-08-2015 17:26

Budowa S3 z Legnicy do Bolkowa. Aż 15 chętnych firm

Trasa S3 łączy wybrzeże Polski z paneuropejskimi korytarzami transportowymi.

Budowa S3 z Legnicy do Bolkowa. Aż 15 chętnych firmFot: Krzysztof Duda/flickr (CC BY 2.0)
d4g61fi
d4g61fi

15 firm złożyło oferty w przetargu na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S3 pomiędzy Legnicą i Bolkowem. 36-kilometrowy odcinek tej drogi ma powstać do końca 2018 roku.

Jak poinformowała Joanna Borkowska, rzeczniczka wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, budowa drogi ekspresowej S3 pomiędzy Legnicą i Bolkowem, została podzielona na dwa odcinki.

Pierwszy połączy Legnicę z miejscowością Jawor. O budowę tego fragmentu trasy zabiega 9 firmy. - Najtańszą ofertę na kwotę ok. 295,5 mln zł. złożyło konsorcjum firm Eurovia i Warbud. Najdroższa oferta złożona przez konsorcjum firm M-Silnice i Przedsiębiorstwo Inżynieryjne "IMB-Podbeskidzie" opiewa na kwotę 726,5 mln zł - podała Borkowska.

d4g61fi

Na budowę drugiego z odcinków, łączącego Jawor z Bolkowem, w przetargu złożono sześć ofert. - Najtańszą ofertę na kwotę ok. 323 mln zł złożyła firma Mota-Engil. Najdroższa oferta złożona przez Impresa Pizzarotti & C. S.p.A. opiewa na kwotę ok. 426 mln zł - dodała rzeczniczka.

W 2015 r. rozpoczęły się prace budowlane na odcinkach trasy ekspresowej S3 łączących Nową Sól (Lubuskie) z Legnicą (Dolnośląskie). Cała inwestycja na Dolnym Śląsku ma kosztować ponad 3 mld zł. Dolnośląski odcinek S3 połączy Nową Sól z Bolkowem.

Pod koniec lipca na konferencji prasowej w Jaworze minister infrastruktury Maria Wasiak powiedziała, że do końca tego roku Polska złoży wspólnie z Czechami wniosek o finansowanie ostatniego dolnośląskiego odcinka drogi S3 z europejskiego programu CEF "Łącząc Europę". Chodzi o fragment trasy łączący Bolków z granicą z Czechami w Lubawce.

Trasa S3 łączy wybrzeże Polski z paneuropejskimi korytarzami transportowymi. Prowadzi od zespołu portów morskich Świnoujście-Szczecin, wzdłuż zachodniej granicy kraju, przez ośrodki miejskie Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry, Zagłębie Miedziowe (Głogów, Lubin, Polkowice, Legnica) do południowej granicy z Czechami.

Zobacz też: Korki na A4 mogą być mniejsze. Zbliża się koniec bramek

d4g61fi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g61fi