Trwa ładowanie...

Burmistrz Pułtuska z kolejnym zarzutem. Miał przyjąć 90 tys. zł łapówki

Burmistrz Pułtuska Krzysztof N. ma już zarzut ustawiania przetargów na 4 mln zł, a teraz doszedł do tego zarzut przyjęcia łapówki 90 tys. zł. Prokuratura domaga się aresztowania samorządowca.

Share
Burmistrz Pułtuska z kolejnym zarzutem. Miał przyjąć 90 tys. zł łapówki
Źródło: pultusk.pl
dxabfq9

Burmistrz Pułtuska, jego zastępca, dwóch urzędników, prezes i księgowa Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych oraz dwóch przedsiębiorców zostało zatrzymanych we wtorek przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Zarzuty dotyczą ustawiania przetargów na prace budowlane w szkole, a także przy budowie miejscowego żłobka. Łączna kwota tych inwestycji to 4 mln zł.

CBA: 5 zatrzymanych ws. korupcji na ponad 1 mln zł

W środę burmistrzowi Krzysztofowi K., jego zastępczyni oraz dwóm osobom zatrudnionym w urzędzie miasta postawiono zarzuty zmowy przetargowej oraz przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Teraz prokuratura uzupełniła zarzuty dla burmistrza o przyjęcie łapówki 90 tys. zł od jednego z przedsiębiorców w związku z wartym 3 mln zł przetargiem na budowę miejskiego żłobka.

Prokuratura wystąpiła już o aresztowanie burmistrza Krzysztofa N. Areszt ma być zastosowany także wobec dwóch biznesmenów, którzy wzięli udział w ustawianiu przetargów.

dxabfq9

Podziel się opinią

Share
dxabfq9
dxabfq9