Trwa ładowanie...
d1t4057

Bydgoszcz/ Dobiega końca budowa uniwersyteckiego Centrum Kultury Fizycznej i Sportu

Dobiega końca budowa Centrum Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. To inwestycja, która uzyskała największe dofinansowanie w ramach RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kategorii przedsięwzięć związanych z rozbudową infrastruktury sportowej.

Share
d1t4057

"Inwestycje prowadzone na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego to przykład dobrego wykorzystania szansy na rozwój, którą dają środki unijne. Uczelnia wzbogaciła się o dwa ważne i potrzebne obiekty - bibliotekę główną oraz centrum sportowe. Ich powstanie nie tylko poprawiło komfort kształcenia, ale przede wszystkim pozwoliło UKW poszerzyć ofertę edukacyjną" - powiedział w środę marszałek województwa Piotr Całbecki.

W ramach pierwszego etapu budowy Centrum Kultury Fizycznej i Sportu UKW powstała hala sportowa mieszcząca 1,5 tysiąca widzów, sale audytoryjne, ćwiczeniowe, do fitnessu i rehabilitacji oraz aula wykładowa. W obiekcie znajduje się również pełnowymiarowy basen pływacki. Na realizację wartej nieco ponad 30 mln zł inwestycji uczelnia dostała dofinansowanie w wysokości 21 milionów złotych z RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W trakcie drugiego etapu inwestycji, który rozpoczął się w 2013 roku, w sąsiedztwie Centrum Kultury Fizycznej i Sportu zbudowano boisko piłki nożnej, wielofunkcyjne boisko do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki oraz boisko do plażowych odmian piłki nożnej, siatkowej i ręcznej. Koszt przedsięwzięcia wyniósł ponad 12 mln zł, a dofinansowanie z RPO województwa 8 mln zł.

d1t4057

Jak podkreśliła Krzemińska, zmodernizowano również istniejące korty tenisowe, a w miejscu przylegających do nich budynków do obsługi kortów, zbudowany został dwukondygnacyjny obiekt dydaktyczno-usługowy. "Do wykonania pozostały między innymi prace wykończeniowe w budynku i na boiskach. Odbiory techniczne planowane są w maju" - powiedziała Krzemińska.

Dodała, że 29 mln zł, które przeznaczono na całą inwestycję to największe dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kategorii przedsięwzięć związanych z rozbudową infrastruktury sportowej.

d1t4057

Podziel się opinią

Share
d1t4057
d1t4057