Trwa ładowanie...
dkvhnwv

Bydgoszcz/ Frosta wybuduje obiekty za 65 mln zł

W zakładzie Frosta w Bydgoszczy, zajmującym się produkcją żywności mrożonej, w czwartek wmurowano kamień węgielny pod halę produkcyjną o powierzchni 5,5 tys. m kw. i magazyny z zapleczem o powierzchni o powierzchni 2,2 tys. m kw. Inwestycja będzie kosztować 65 mln zł.

Share
dkvhnwv

"W nowej hali uruchomiona zostanie nowoczesna linia produkcyjna do wytwarzania szerokiej gamy produktów rybnych z sosami i warzywami. Jej moce produkcyjne wyniosą 20 tys. ton rocznie, co pozwoli na zwiększenie produkcji o 50 proc. w stosunku do obecnego poziomu. Planujemy zatrudnienie 80 nowych pracowników" - powiedział członek zarządu Frosta sp. z o.o. Mirosław Ranosz.

W ramach inwestycji, oprócz hali i magazynów, powstanie biurowiec, w którym znajdzie się m.in. dział rozwoju i laboratorium mikrobiologiczne. Budowa nowych obiektów rozpoczęła się we wrześniu, a ma zostać zakończona w maju 2017 r.

Obecnie obiekty Frosty zajmują 12 tys. m kw. W zakładzie, zatrudniającym prawie 700 pracowników, wytwarzane są mrożone mieszanki warzywne i produkty rybne panierowane, w tym z sosami. Produkty trafiają na rynek krajowy i do kilkunastu krajów europejskich, głównie do Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, Słowacji i na Węgry.

"Jesteśmy największym producentem ryb mrożonych w Polsce i jednym z liderów produkcji mrożonek. W Bydgoszczy mamy najnowocześniejszą linię produkcyjną ryb panierowanych w Europie. W produkcji wykorzystujemy surowce z certyfikatem zrównoważonego rybołówstwa, nie stosujemy dodatków, jak barwniki czy substancje wpływające na smak" - podkreślił Ranosz.

dkvhnwv

Zaznaczał też, że produkcja w zakładzie od 1999 r., gdy przejęto go od innego właściciela, wzrosła 20-krotnie. Zeszły rok był rekordowy pod względem wyników finansowych. Przychody ze sprzedaży wyniosły 500 mln zł, czyli wzrosły o 28,8 proc. w porównaniu z 2014 r., a zysk netto sięgnął 27,9 mln zł - wzrost o 6,8 proc.

"Wypracowane zyski przez Frostę w Bydgoszczy zostają na miejscu, w 100 proc. przeznaczane są na inwestycje" - dodał Ranosz. Spółka należy do Frosta AG z siedzibą w Bremerhaven w Niemczech

W 2009 r. na dachach chłodni zainstalowano elektrownię słoneczną. Instalacja fotowoltaiczna, która zajmują powierzchnię 600 m kw., pozwala na wytworzenie energii o mocy 80,5 kWp. Przy słonecznej pogodzie pokrywa to 30 proc. zapotrzebowania na prąd.

dkvhnwv

Podziel się opinią

Share
dkvhnwv
dkvhnwv