Trwa ładowanie...
d11a6k1
28-01-2016 15:45

Bydgoszcz/ Pesa dostarczy pięć kolejnych tramwajów dla Sofii

Fabryka Pesa w Bydgoszczy podpisała umowę na dostawę kolejnych pięciu tramwajów niskopodłogowych Swing do Sofii, wartości 8,5 mln euro. Wcześniej fabryka zbudowała 20 takich pojazdów dla stolicy Bułgarii, które zostały przekazane w latach 2013-2014.

d11a6k1
d11a6k1

Pesa ma wywiązać się z umowy dostawy tramwajów w ciągu siedmiu miesięcy.

Jak poinformował w czwartek rzecznik Pesy Michał Żurowski fabryka została wyłoniona w przetargu, ogłoszonym 19 czerwca 2015 r. przez "Stołeczny Elektrotransport" EAD w Sofii. Zamówienie obejmowało dostawę pięciu tramwajów niskopodłogowych o rozstawie szyn 10009 mm oraz materiałów niezbędnych do konserwacji, wyposażenia diagnostycznego, specjalistycznych narzędzi i dokumentacji, a także przeprowadzenie szkolenia personelu.

Do przetargu, oprócz Pesy, stanęła rumuńska firma ASTRA Vagoane Calatori S.A., która jednak nie została zakwalifikowana do otwarcia ofert z uwagi na brak referencji na pięć tramwajów takich samych lub podobnych do przedmiotu zamówienia, wykonanych w ciągu ostatnich trzech lat. Rumuni przedstawili referencje dla krótszego od wymagań tramwaju Imperio na licencji Siemens, których dotychczas wyprodukowali jedynie sześć dla miasta Arad, w którym mieści się fabryka.

Postępowanie, którego zwycięzcą została Pesa, zostało zakończone 17 grudnia 2015 r.

d11a6k1

Swingi, na które została podpisana umowa, nie będą się różnić od 20 pojazdów, które fabryka dostarczyła do Sofii od grudnia 2013 r. do kwietnia 2014 r. Były to pierwsze nowe i całkowicie niskopodłogowe tramwaje w bułgarskiej stolicy.

Tramwaje z Pesy dla Sofii mają nieco ponad 30 m długości i składają się z pięciu członów z 41 miejscami siedzącymi. Są w pełni klimatyzowane, wyposażone w system monitoringu i informacji pasażerskiej.

"Swingi Pesy z uwagi na najwyższy komfort jazdy cieszą się ogromną popularnością wśród sofijczyków. Kolejne pojazdy będą kursowały linią nr 1" - podkreślił Żurowski.

d11a6k1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11a6k1