Trwa ładowanie...
d3hkz6o

BZ WBK chce utrzymać koszt ryzyka na poziomie ok. 75 pb w tym roku

Warszawa, 27.04.2016 (ISBnews) - Bank Zachodni WBK chce utrzymać koszt ryzyka na poziomie ok. 75 punktów bazowych w kolejnych kwartałach, poinformował przewodniczący rady nadzorczej BZ WBK Gerry Byrne podczas konferencji prasowej. Bank nie planuje sprzedaży portfeli niepracujących o znaczącej wartości.

Share
d3hkz6o

"Myślimy, że trend w zakresie kosztów ryzyka w zakresie 74 pb utrzyma się. Łączny wskaźnik kredytów niepracujących to będzie 5%, ale to może zająć kilka miesięcy" - powiedział Byrne podczas konferencji prasowej.

Koszt ryzyka kredytowego wyniósł 74 pb w I kw. br. wobec 85 pb kwartał wcześniej i 94 pb w I kw. 2015 r.

"Jeżeli sprzedamy cokolwiek w tym roku, to nie będą to istotne transakcje. Pod koniec kwietnia oczekujemy, że wskaźnik NPL będzie wynosił 5,6% i ten trend spadkowy będzie kontynuowany. Kończymy zamykanie historycznie starych spraw kredytowych" - powiedział Byrne.

d3hkz6o

W I kw. bank sprzedał portfel NPL BZ WBK o wartości 77 mln zł oraz portfel NPL SCB wysokości 327 mln zł. Wpływ tych transakcji na wynik netto wyniósł odpowiednio 8,8 mln zł oraz 42 mln zł.

Wskaźnik NPL wyniósł 7% w I kw. wobec 7,26% kwartał wcześniej i 8,25% w I kw. 2015 r.

Bank Zachodni WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Jego głównym akcjonariuszem jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.
(ISBnews)

d3hkz6o

Podziel się opinią

Share
d3hkz6o
d3hkz6o