Trwa ładowanie...
d75anek

BZ WBK przedłużył współpracę strategiczną z Aviva w zakresie bankassurance

02.08. Warszawa (PAP) - BZ WBK zawarł umowę z Aviva International Insurance Limited, BZ WBK-Aviva TUnŻ oraz BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych w sprawie zmiany i...

Share
d75anek

02.08. Warszawa (PAP) - BZ WBK zawarł umowę z Aviva International Insurance Limited, BZ WBK-Aviva TUnŻ oraz BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych w sprawie zmiany i przedłużenia współpracy strategicznej w zakresie działalności bancassurance w Polsce - podał bank w komunikacie. Współpraca ma być przedłużona do końca 2033 roku.

"W ramach transakcji bank i Aviva zobowiązały się przenieść na rzecz banku akcje reprezentujące 16 proc. kapitału zakładowego każdego z towarzystw ubezpieczeniowych (...). Przeniesienie przez Aviva uwarunkowane będzie zaspokojeniem określonych warunków zawieszających" - podano w raporcie.

Chodzi m.in. o uzyskanie zgód prezesa UOKiK i brak sprzeciwu ze strony KNF.

Dodatkowo, w ramach transakcji, Aviva przyznano opcję kupna. Aviva lub spółki z grupy będą uprawnione do nabycia od banku 17 proc. kapitału zakładowego w każdym z towarzystw na warunkach określonych w umowie. (PAP)

morb/ jtt/

d75anek
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d75anek
d75anek