Trwa ładowanie...
kara

Canal+ Cyfrowy ukarany. Zapłaci 200 tys. zł

Kampania reklamująca ofertę spółki Canal+ Cyfrowy wprowadzała konsumentów w błąd. Na spółkę nałożono ponad 200 tys. zł kary - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Spółka odwołała się od decyzji UOKiK.

Share
Canal+ Cyfrowy ukarany. Zapłaci 200 tys. zł
Źródło: Jupiterimages
dob2f3m

UOKiK ustalił, że kampania reklamowa wprowadzała w błąd, ponieważ z promocji nie mogli skorzystać konsumenci, którzy wykupili najtańszy pakiet kanałów telewizyjnych oferowanych przez spółkę.

W lutym 2011 roku Urząd wszczął przeciw Canal+ Cyfrowy postępowanie. Wątpliwości Prezes UOKiK wzbudziły telewizyjne spoty oraz ulotki dostępne w punktach dystrybucyjnych firmy. W materiałach informowano o akcji promocyjnej, w ramach której wszystkim obiecywano m.in. bezpłatny dostęp do kanałów Canal+ i HBO.

Za stosowanie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów UOKiK nałożył na przedsiębiorcę 235 tys. 266 zł kary. Decyzja nie jest prawomocna, przedsiębiorca może odwołać się do sądu.

P.o. dyrektora ds. PR Canal+ Cyfrowy Michał Stryjecki poinformował PAP, że spółka odwołała się od decyzji UOKiK. - Postępowanie trwa, do czasu jego zakończenia nie komentujemy tej sprawy - zaznaczył.

Canal+ Cyfrowy zajmuje się m.in. odpłatnym udostępnianiem kanałów telewizyjnych.

dob2f3m

Podziel się opinią

Share
dob2f3m
dob2f3m