Trwa ładowanie...
d2uqk7i
d2uqk7i

Capital Park planuje ofertę publiczną o wartości ok. 210 mln zł (opis)

28.10. Warszawa (PAP) - Capital Park, spółka z branży deweloperskiej, zamierza w czwartym kwartale tego roku przeprowadzić ofertę publiczną o wartości ok. 210 mln zł -...
Share
d2uqk7i

28.10. Warszawa (PAP) - Capital Park, spółka z branży deweloperskiej, zamierza w czwartym kwartale tego roku przeprowadzić ofertę publiczną o wartości ok. 210 mln zł - poinformowała firma w komunikacie prasowym.

Capital Park planuje zaoferować do 20.955.314 akcji stanowiących nieco ponad 20 proc. kapitału akcyjnego. Spółka przeprowadzenie oferty uzależnia od warunków rynkowych.

"Wpływy z emisji zostaną wykorzystane na finansowanie rozwoju istniejących projektów w budowie oraz na nowe akwizycje" - poinformowano w raporcie.

d2uqk7i

Współprowadzącymi księgę popytu są DI BRE i Espirito Santo Investment Bank. DI BRE jest też globalnym koordynatorem i podmiotem oferującym.

Capital Park jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce od ponad dziesięciu lat. Zajmuje się realizacją i zarządzaniem projektami nieruchomościowymi.

Firma obecnie zarządza portfelem nieruchomości obejmującym 76 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ok. 247.560 m kw., zlokalizowanych w 39 miastach. W skład portfela wchodzą projekty biurowe (93.030 m kw.), projekty handlowe (26.700 m kw.), projekty wielofunkcyjne (112.423 m kw.) i 13 pozostałych.

"Spośród 76 projektów znajdujących się w portfelu grupy, 39 nieruchomości handlowych typu high street retail znajduje się w strukturze nowo utworzonego i innowacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Aktywów Niepublicznych Real Estate Income Assets, którym grupa aktywnie zarządza" - napisano w raporcie.

d2uqk7i

Na koniec czerwca tego roku wskaźnik zadłużenia netto grupy wyniósł 35,4 proc. Wartość portfela nieruchomości zarządzanych przez Capital Park na koniec czerwca to 1,3 mld zł.

"(...) Wartość docelowa, tj. po zakończeniu wszystkich obecnie realizowanych i planowanych projektów, wynosi ponad 3,2 mld zł" - napisano w raporcie.

Ok. 74 proc. wartości portfela grupy stanowią nieruchomości zlokalizowane w Warszawie.

Spółka wskazuje, że w perspektywie 3-5 lat kluczowym czynnikiem wzrostu wartości jej portfela będą prowadzone obecnie inwestycje w trzech warszawskich projektach:

d2uqk7i

- Eurocentrum Office Complex (projekt biurowy o powierzchni najmu 69.578 m kw. przy Al. Jerozolimskich w Warszawie; faza I o powierzchni 42.337 m kw. znajduje się obecnie w budowie, jej zakończenie planowane jest na czerwiec 2014 r.);

-Royal Wilanów (projekt biurowo-handlowy o powierzchni najmu 36.707 m kw. zlokalizowany w centralnym punkcie Wilanowa);

-Art Norblin (projekt wielofunkcyjny łączący zabytkową przestrzeń historycznej fabryki Norblina z nowoczesną architekturą o łącznej powierzchni najmu 64.164 m kw., zlokalizowany w ścisłym centrum Warszawy);

Po pierwszym półroczu grupa miała 46,3 mln zł zysku netto, 6,4 mln zł zysku ze sprzedaży i 19,8 mln zł przychodów z wynajmu.

d2uqk7i

W pierwszych sześciu miesiącach firma wykazała zysk z aktualizacji wyceny nieruchomości inwestycyjnych wynoszący 60,7 mln zł.

"Zysk ten wynika ze wzrostu wartości godziwej nieruchomości w grupie wynikającej z poniesionych nakładów na kluczowe projekty, m.in. Eurocentrum Office Complex i Royal Wilanów, oraz wzrostu kursu EUR/PLN (podstawą większości wycen nieruchomości inwestycyjnych jest czynsz wyrażony w euro, a więc bazowa wycena nieruchomości sporządzana jest w EUR)" - napisano w raporcie.

W 2012 roku grupa miała 42,3 mln zł przychodów z wynajmu wobec 40,6 mln zł rok wcześniej i 115 mln zł straty netto wobec 121,1 mln zł zysku w 2011 roku.

"Wartość nieruchomości inwestycyjnych posiadanych przez CP wzrosła z 270 mln euro w 2011 roku do 286 mln euro w 2012 roku. Jednocześnie grupa wykazała niefinansową stratę z aktualizacji wyceny tych nieruchomości (108,4 mln zł) wynikającą głównie ze spadku kursu EUR/PLN" - podano w raporcie.

"Wykazanie tej straty było przyczyną poniesienia przez grupę straty netto w wysokości 115 mln zł" - tłumaczy spółka. (PAP)

morb/ asa/

d2uqk7i

Podziel się opinią

Share
d2uqk7i
d2uqk7i