Trwa ładowanie...
d10b8ga

Casus Finanse wyemitował obligacje o wartości nominalnej 24 mln zł

Warszawa, 18.11.2013 (ISBnews) - Grupa Casus Finanse uplasowała obligacje serii E2 i dokonała przydziału 24 tys. szt papierów o wartości nominalnej równej cenie emisyjnej w wysokości 1.000,00 zł, podała spółka.
Share
d10b8ga

"Rejestracja oraz przydział obligacji zostały dokonane za pośrednictwem Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Środki z emisji obligacji zostaną wykorzystane bezpośrednio na zakup portfeli wierzytelności przez spółki z grupy kapitałowej emitenta oraz pokrycie kosztów bieżącej działalności, w tym kosztów windykacji tych wierzytelności"- czytamy w komunikacie.

Obligacje będą niezabezpieczone oraz będą przedmiotem ubiegania się o wprowadzenie do Alternatywnego Systemu Obrotu BondSpot oraz Alternatywnego Systemu Obrotu GPW, podano także.

Prezes Sławomir Szarek informował agencję ISBnews we wrześniu, że Casus planuje przeprowadzenie emisji obligacji na kwotę co najmniej kilkunastu milionów złotych na początku IV kw. Natomiast w II połowie przyszłego roku spółka zdecyduje, w jaki sposób dokona dokapitalizowania, a debiut na GPW jest jednym z rozważanych scenariuszy.

Grupa Casus Finanse od 1997 roku działa na rynku zarządzania należnościami. Specjalizuje się w obszarze zarządzania procesami ryzyka oraz outsourcingu usług biznesowych, oferując szeroki wachlarz usług: od pozyskiwania informacji gospodarczych po monitoring i windykację należności.

(ISBnews)

d10b8ga

Podziel się opinią

Share
d10b8ga
d10b8ga