Trwa ładowanie...

CBA. Agenci weszli do ratusza w Zachodniopomorskiem. Chodzi o przekroczenie uprawnień

Funkcjonariusze szczecińskiego oddziału Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) dokonali szeregu przeszukań w kilku miejscach, m.in. w Urzędzie Miejskim w Choszcznie czy tamtejszym Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej.
Share
CBA. Agenci weszli do ratusza w Zachodniopomorskiem. Chodzi o przekroczenie uprawnień
CBA. Agenci weszli do ratusza w Zachodniopomorskiem. Chodzi o przekroczenie uprawnieńŹródło: WP.PL
d2j5q0m

CBA. Agenci weszli do ratusza w Zachodniopomorskiem. Chodzi o przekroczenie uprawnień

– Funkcjonariusze zabezpieczają między innymi dokumentację i sprzęt elektroniczny w związku z prowadzonym postępowaniem przygotowawczym w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik CBA Temistokles Brodowski.

Oglądaj: CBA. Warszawa. Burmistrz dzielnicy Włochy Artur W. zatrzymany przez CBA. Stanowcza deklaracja Borysa Budki

Przeszukania realizowane są w oparciu o postanowienia wydane przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie. Funkcjonariusze zabezpieczają między innymi dokumentację i sprzęt elektroniczny w związku z prowadzonym postępowaniem przygotowawczym w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych - czytamy na stronie CBA.

d2j5q0m

CBA. Walka z wyłudzaczami VAT

Tego samego dnia funkcjonariusze CBA i CBŚP zatrzymali kolejną osobę zamieszaną w proceder wyłudzania podatku VAT przy obrocie paliwami. Przestępczy proceder polegał na wykorzystywaniu poświadczających nieprawdę faktur VAT co do rzekomego obrotu paliwami. Faktury o wartości co najmniej 146 milionów były wystawiane przez krajowe i zagraniczne podmioty gospodarcze. W wyniku działania grupy Skarb Państwa stracił ponad 33 mln zł.

"Sprawca podejmował też działania, które miały udaremnić lub znacznie utrudnić ustalenie pochodzenia zdobytych w ten sposób środków finansowych.
Zatrzymanie jest kontynuacją wspólnej akcji CBA i CBŚP przeprowadzonej we wrześniu br., w wyniku której zatrzymano 7 osób, w tym kierownika grupy przestępczej. Wobec 6 zatrzymanych sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy" - czytamy w komunikacie na stronie Biura.

*Czytaj też: *CBA. Trzy osoby próbowały wyłudzić 100 mln złotych. Zatrzymało je CBA

Śledztwo CBA prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Ma charakter rozwojowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2j5q0m

Podziel się opinią

Share
d2j5q0m
d2j5q0m