Trwa ładowanie...

CBA. Agenci weszli do ratusza w Zachodniopomorskiem. Chodzi o przekroczenie uprawnień

Funkcjonariusze szczecińskiego oddziału Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) dokonali szeregu przeszukań w kilku miejscach, m.in. w Urzędzie Miejskim w Choszcznie czy tamtejszym Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej.

Share
CBA. Agenci weszli do ratusza w Zachodniopomorskiem. Chodzi o przekroczenie uprawnień
Źródło: WP.PL
d2lrjnl

CBA. Agenci weszli do ratusza w Zachodniopomorskiem. Chodzi o przekroczenie uprawnień

– Funkcjonariusze zabezpieczają między innymi dokumentację i sprzęt elektroniczny w związku z prowadzonym postępowaniem przygotowawczym w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik CBA Temistokles Brodowski.

Oglądaj: CBA. Warszawa. Burmistrz dzielnicy Włochy Artur W. zatrzymany przez CBA. Stanowcza deklaracja Borysa Budki

Przeszukania realizowane są w oparciu o postanowienia wydane przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie. Funkcjonariusze zabezpieczają między innymi dokumentację i sprzęt elektroniczny w związku z prowadzonym postępowaniem przygotowawczym w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych - czytamy na stronie CBA.

d2lrjnl

CBA. Walka z wyłudzaczami VAT

Tego samego dnia funkcjonariusze CBA i CBŚP zatrzymali kolejną osobę zamieszaną w proceder wyłudzania podatku VAT przy obrocie paliwami. Przestępczy proceder polegał na wykorzystywaniu poświadczających nieprawdę faktur VAT co do rzekomego obrotu paliwami. Faktury o wartości co najmniej 146 milionów były wystawiane przez krajowe i zagraniczne podmioty gospodarcze. W wyniku działania grupy Skarb Państwa stracił ponad 33 mln zł.

"Sprawca podejmował też działania, które miały udaremnić lub znacznie utrudnić ustalenie pochodzenia zdobytych w ten sposób środków finansowych.
Zatrzymanie jest kontynuacją wspólnej akcji CBA i CBŚP przeprowadzonej we wrześniu br., w wyniku której zatrzymano 7 osób, w tym kierownika grupy przestępczej. Wobec 6 zatrzymanych sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy" - czytamy w komunikacie na stronie Biura.

Śledztwo CBA prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Ma charakter rozwojowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2lrjnl

Podziel się opinią

Share
d2lrjnl
d2lrjnl