Trwa ładowanie...
koło

CBA zatrzymało burmistrza Koła

Funkcjonariusze CBA zatrzymali burmistrza Koła Stanisława M. Sprawa dotyczy przetargów na kwotę 2,5 mln złotych. To już szósta zatrzyma w związku z tym śledztwem osoba.

Share
CBA zatrzymało burmistrza Koła
Źródło: East News, fot: STANISLAW KOWALCZUK
dpbkh8j

Śledztwo w tej sprawie prowadzi łódzka delegatura CBA pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Łodzi. Dotyczy ono procederu ustawienia przetargów - zmowy przetargowej w trzech spółkach miejskich na korzyść jednej z wrocławskich firm.

Śledczy z CBA ustalili, że przedstawiciele firmy z Wrocławia weszli w porozumienie z urzędnikami samorządowymi i pracownikami spółek samorządowych w związku z ogłaszanymi w 2016 roku przetargami na dostawy samochodów do zbierania odpadów komunalnych. Łączna wartość przetargów wyniosła 2,5 mln zł.

Agenci CBA z Łodzi zatrzymali już prezesa i handlowca z wrocławskiej firmy zajmującej się dostawami m.in. specjalistycznych ciężarówek, prezesa Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Kole, byłego prezesa tej spółki oraz pracownika Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie. Zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty dotyczące zmowy przetargowej.

dpbkh8j

Z nowych ustaleń CBA i Prokuratury Regionalnej w Łodzi wynika, że w sprawę zamieszany był także zatrzymany burmistrz Koła. Miał on przyjmować korzyści majątkowe, w zamian za wyeliminowanie innych oferentów.

Jak informuje CBA w komunikacie, zatrzymany burmistrz Stanisław M. jeszcze w środę ma usłyszeć prokuratorskie zarzuty.

Agenci CBA przeszukują biura w Urzędzie Miasta w Kole oraz w dwóch spółkach komunalnych w Kole.

Źródło: CBA

dpbkh8j

Podziel się opinią

Share
dpbkh8j
dpbkh8j