Trwa ładowanie...
d4l976x
d4l976x

CCI otrzyma 23 mln euro za sprzedaż udziałów w Rilon Bulgaria

22.3.Warszawa (PAP) - Cinema City International NV sprzedała swoje pozostałe 30 proc. udziałów w Rilon Bulgaria Jsc, spółce deweloperskiej, która zrealizowała centrum handlowe...
Share
d4l976x

22.3.Warszawa (PAP) - Cinema City International NV sprzedała swoje pozostałe 30 proc. udziałów w Rilon Bulgaria Jsc, spółce deweloperskiej, która zrealizowała centrum handlowe Mall of Plovdiv w mieście Plovdiv w Bułgarii. Cinema City oczekuje przychodu z transakcji na poziomie 23 mln euro.

Sprzedaż udziałów nastąpiła w ramach umowy z dnia 29 czerwca 2007 roku z funduszami GE Real Estate i Quinlan Private.

"Zgodnie z umową pomiędzy spółką, pierwotnymi właścicielami działki w Płowdiw i funduszami, w połączeniu z otwarciem centrum handlowego Mall of Plovdiv, spółka sprzedała swoje pozostałe 30 proc. udziałów w Rilon Bulgaria Jsc oraz właściciele działki sprzedali funduszom swoje pozostałe 20 proc. udziałów" - napisano w komunikacie.

d4l976x

"Spółka oczekuje przychodu z transakcji na poziomie 23 mln EUR" - dodano.

Cinema City podała, iż w związku ze sprzedażą udziałów udzieliła kredytu w wysokości 5,2 mln euro jednemu z nabywających, który zobowiązał się do spłaty zadłużenia wraz z odsetkami w ciągu 45 dni od zamknięcia transakcji.

Natomiast wszystkie pozostałe płatności należne ze strony nabywających w dniu zamknięcia zostały w pełni wpłacone.

"Zgodnie z umową sprzedaży spółka pozostaje odpowiedzialna za ostateczne wykończenie centrum handlowego, włącznie z nadzorem nad generalnym wykonawcą i udzieliła 1,8 mln EUR gwarancji w związku z tym obowiązkiem. Spółka posiada długoterminową umowę najmu na multipleks działający w centrum handlowym" - głosi komunikat.

Mall of Plovdiv jest pierwszym dużym i nowoczesnym centrum handlowym w Plovdiv z 25 tys. metrów kw. powierzchni do wynajęcia. (PAP)

pam/

d4l976x

Podziel się opinią

Share
d4l976x
d4l976x