Trwa ładowanie...
d45svzr

Cega zainwestuje ponad 9 mln zł i zatrudni 22 osoby w mieleckiej SSE w Lublinie

Warszawa, 29.01.2016 (ISBnews) - Cega otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności w Podstrefie Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Firma planuje zainwestować ponad 9 mln zł oraz utworzyć 22 nowe miejsca pracy w zakładzie produkcyjnym wyrobów termokurczliwych z tworzyw sztucznych, podał Urząd Miasta Lublina.

Share
d45svzr

"Spółka Cega otworzy w Lublinie nowy zakład w hali produkcyjno-magazynowej z zapleczem biurowo-socjalnym, powierzchni wynajętej w Panattoni Park na Felinie i wyposaży ją w linie technologiczne do produkcji wyrobów termokurczliwych z tworzyw sztucznych stosowanych do budowy sieci preizolowanych w ciepłownictwie i przemyśle oraz używanych w energetyce" - czytamy w komunikacie.

Spółka inwestycję planuje zakończyć do końca 2017 roku. Celem przedsięwzięcia jest "radykalne zwiększenie zdolności produkcyjnych firmy, rozbudowa działu badań i rozwoju oraz wdrożenie innowacyjnych wyrobów", podano również.

Cega jest posiadaczem patentu na osłony złączy termokurczliwych sieciowanych radiacyjnie i sposób ich wytwarzania.

Obecnie lubelska podstrefa obejmuje 128 ha w pełni uzbrojonych terenów inwestycyjnych. Zainwestowało w niej 41 inwestorów, z czego 21 prowadzi już działalność, a wartość zrealizowanych nakładów wynosi 831 mln zł.

SSE Euro-Park Mielec to jedna z dwóch stref (oprócz TSSE Euro-Park Wisłosan) zarządzanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP).

(ISBnews)

d45svzr

Podziel się opinią

Share
d45svzr
d45svzr